Maszyny firmy Amut dla branży tworzyw sztucznych

Maszyny firmy Amut dla branży… Firma Amut z miejscowości Novara w północno-zachodnich Włoszech jest znanym producentem maszyn dla branży tworzyw sztucznych. W ofercie firmy znajdują się maszyny do wytłaczania i termoformowania, a także urządzenia do recyklingu.

Jedną z nowości włoskiej firmy jest maszyna do usuwania etykiet z butelek PET. Dzięki specjalnemu rozwiązaniu, opatentowanemu przez Amut, usuwać można m.in. etykiety termokurczliwe, które w tradycyjnych procesach stanowią problem dla recyklerów.

Inną nową maszyną w ofercie Amut jest urządzenie do termoformowania AMP 850. Przy jego pomocy można wytwarzać polipropylenowe kubki do wody mineralnej o pojemności 200 ml. Nowa maszyna jest większa od poprzedniego modelu - o ile w tamtym przypadku szerokość wynosiła 630 mm szerokości, o tyle szerokość nowej maszyny wynosi 850 mm.

Najnowszą propozycję firmy Amut dopełniają jedno- i dwuślimakowe maszyny do ekstruzji. Wytłaczarki jednoślimakowe służą przede wszystkim do produkcji rur i arkuszy z tworzyw sztucznych, podczas gdy maszyny dwuślimakowe przeznaczone są przede wszystkim do produkcji kompozytów WPC.

O szczegółach dotyczących nowych maszyn w ofercie włoskiej spółki opowiada w naszym materiale wideo Angelo Milani.


Czytaj więcej:
Recykling 1047
Wideo 168

Linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, compoundingu i produkcji masterbatch, linie do dekoracji tworzyw, chillery i termoregulatory.

Polska