Medal targów Plastpol dla firmy Friul Filiere

Medal targów Plastpol dla…
Firma Friul Filiere otrzymała medal targów Plastpol w Kielcach w kategorii „Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Pokazana przez nią technologia była jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie można było zobaczyć pod koniec maja podczas targów Plastpol.

Nagrodzony produkt to technologia FFC (foam fiber composite) dotycząca wytłaczania porującego kompozytów PVC z mączką drzewną.

Została ona już opatentowana na całym świecie, a w Kielcach miała miejsce jej światowa premiera. Polska została specjalnie wybrana na pierwszą prezentację FFC, ponieważ posiada bardzo dobrze rozwinięty przemysł meblarski, produkcję drzwi i innych elementów budowlanych, a w tych obszarach jest najwięcej zastosowań dla technologii FFC.

Jak tłumaczyli w Kielcach przedstawiciele firmy Friul Filiere w ostatnich latach dokonano wielu realizacji w zakresie wytłaczania kompozytów drewno-polimerowych (WPC). Jednak wiele z nich nie daje w pełni zadowalających rezultatów. Wprawdzie uzyskano dobre własności fizyczno-mechaniczne jednak znacznemu zwiększeniu uległ ciężar profili, co w efekcie powoduje wzrost kosztów.

Medal targów Plastpol dla firmy Friul Filiere


Nowość Friul Filiere ma w opinii jej twórców wyeliminować dotychczasowe niedogodności i umożliwić wytłaczanie kompozytów PVC-drewno o znacznie obniżonym ciężarze, dzięki procesowi spieniania z zamkniętymi komórkami.

Główną zaletą materiału kompozytowego FFC jest możliwość obniżenia kosztów gotowych profili. Materiał ten przy bardzo niskim ciężarze właściwym wykazuje bowiem bardzo dobre własności fizyczno-mechaniczne.

Aby jednak osiągnąć ten rezultat Friul Filiere opracowała kompletny know-how, zawierający cały proces produkcyjny, w tym odpowiednie jego kolejne fazy: suszenie mączki drzewnej, transport surowców, dozowanie, mieszanie oraz ekstruzję. Istotnym elementem jest, że użytkownik może też dysponować specjalną recepturą compoundu do wytłaczania.

Jak dokładnie wygląda nagrodzona na Plastpolu technologia?

Urządzenie do suszenia włókien drewnianych jest ustawione na początku procesu produkcyjnego i współpracuje w sposób zsynchronizowany z całą instalacją. Ponieważ włókna drewniane są w najwyższym stopniu higroskopijne, nie mogą być składowane przez dłuższy czas i muszą być na bieżąco suszone do kolejnych zamieszek. Urządzenie składa się z generatora gorącego powietrza, podajnika wolumetrycznego, komory suszenia, separatora, a wszystko to jest sterowane przez system mikroprocesorowy ustawiony i zaprogramowany na określone zapotrzebowanie produkcyjne.
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08