MiR i Modula współpracują w celu usprawnienia automatyzacji magazynów

MiR i Modula współpracują…

Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych, i Modula, producent inteligentnych systemów magazynowania, zaprezentowali wspólne rozwiązanie do transportu materiałów w magazynach, zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych.

System może być zautomatyzowany w pełni lub częściowo, a dostępne konfiguracje obejmują:

  • Półautomatyczne kompletowanie pojedynczych elementów, które operator samodzielnie wybiera z magazynu Modula i umieszcza na robocie mobilnym MiR, który autonomicznie transportuje je do wyznaczonych miejsc, takich jak centra dystrybucyjne.
  • Półautomatyczne kompletowanie z pomocą wózków umożliwiające operatorowi wybór wielu elementów i umieszczenie ich na stacji kompletowania. Po zakończeniu tej czynności robot MiR podpina się do stacji i przewozi ją w miejsce docelowe.
  • W pełni zautomatyzowane kompletowanie pojedynczych elementów z użyciem robotów MiR wyposażonych w ramię robotyczne, które pobiera elementy z magazynu Modula. Następnie robot mobilny transportuje je łatwo i bezpiecznie do kolejnej stacji kompletowania lub centrum dystrybucyjnego.
  • W pełni zautomatyzowaną obsługę pojemników z użyciem robotów MiR wyposażonych w dostosowany do potrzeb firmy moduł górny. Jest on w stanie podnosić, wybierać i umieszczać skrzynki bądź kosze bezpośrednio na półkach VLM bez udziału człowieka.
  • W pełni zautomatyzowaną paletyzację z robotami MiR, wyposażonymi specjalnie do pobierania dużych i ciężkich elementów z przeznaczonego do tego zadania modelu Vertical Lift Module (VLM) firmy Modula.

Rozwiązanie poprawia produktywność oraz usprawnia intralogistykę – pozwala uzyskać znaczne oszczędności czasu i przestrzeni. Według prezesa firmy Modula, Massimiliano Gigliego, bezpieczeństwo w miejscu pracy i satysfakcja pracowników to również podstawowe korzyści wynikające ze wspólnego rozwiązania Modula i MiR.

mir-modula-5

- System przejmuje powtarzalne, obciążające fizycznie, niebezpieczne zadania i w ten sposób znacząco poprawia warunki pracy w magazynach, fabrykach i centrach dystrybucji. W obliczu niedoboru siły roboczej, firmy, które chcą zautomatyzować magazynowanie, kompletowanie i transport materiałów, mogą zyskać więcej niż tylko większą wydajność, oferując swoim pracownikom bardziej wartościowe obowiązki i bezpieczniejsze środowisko pracy - mówi Massimiliano Gigli.

Zaprojektowany z myślą o modułowym oraz szybkim wdrożeniu, system Modula i MiR jest przystosowany do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niemal dowolnym rozmiarze i układzie. Ułatwia stopniową automatyzację, pozwalając firmom na przekształcanie procesów w ich własnym tempie.

System może wygenerować zwrot z inwestycji (ROI) już w czasie 6 do 18 miesięcy od instalacji.

Po premierze na tegorocznych targach LogiMAT w Stuttgarcie w Niemczech, Modula zaprezentuje system amerykańskiej publiczności na wrześniowych targach Las Vegas Groceryshop 2022.

Reportaże

Forum