Moretto na targach Plastpol 2023

Wydajne suszenie dla małych i dużych przepustowości

Proces przetwórstwa polimerów technicznych wymaga szczególnej troski już od pierwszych etapów cyklu produkcyjnego. Należy do nich faza suszenia, której prawidłowe przeprowadzenie jest niezbędne do produkcji wyrobów wysokiej jakości. Suszenie jest głównym obszarem działalności firmy Moretto, która opracowała wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak np. X Comb, czyli najnowsza minisuszarka o wysokiej wydajności przeznaczona do suszenia niewielkich ilości tworzyw technicznych

W pełni elektryczna (nie wymaga sprężonego powietrza), suszarka X Comb została zaprojektowana specjalnie do efektywnego przetwarzania bardzo higroskopijnych polimerów technicznych, stosowanych szczególnie w krytycznych sektorach przemysłowych, takich jak medycyna, optyka i elektronika. Innym rozwiązaniem w zakresie suszenia jest CRD DUO, zaawansowany system suszenia dostępny w 4 konfiguracjach, które można dostosować do potrzeb klienta. Zastosowanie analizatora wilgoci na linii Moisture Meter, możliwe we wszystkich konfiguracjach, pomaga stworzyć system o wysokiej jakości technologicznej. Jest to aplikacja mobilna, niezależny i kompaktowy system, który można umieścić w pobliżu maszyny przetwórczej, integrujący funkcje obróbki i transportu granulatu.

x-comb-compact-mini-dryer-fully-electric-application

Minisuszarki Moretto: małe rozmiary, duża wydajność

Przy ponad 10000 sprzedanych urządzeń, minisuszarki Moretto, dzięki wysokiej wydajności, kompaktowości i dopracowanej konstrukcji, nadal należą do produktów docenianych przez klientów na całym świecie. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą być instalowane bezpośrednio na maszynach przetwórczych. Suszarka wymaga ustawienia tylko dwóch parametrów: rodzaju polimeru i żądanej produkcji godzinowej.

Standardowym wyposażeniem serii jest system zapobiegający nadmiernemu wysuszeniu polimeru oraz lej odwilżający OTX (Original Thermal eXchanger), który zwiększa wydajność suszarni, tworząc rozwiązanie wysoko energooszczędne. Szereg możliwości podłączenia poprzez port USB i port szeregowy RS 485 sprawia, że produkty te można doskonale zintegrować z Mowis – zintegrowanym, samokonfigurującym się systemem nadzoru i zarządzania Moretto - jak również połączyć z instrumentami do zbierania danych. Połączenie z palmtopem Master 300 upraszcza czynności operatora w procesie suszenia z wieloma zbiornikami lub w przypadku montażu na maszynie.

mini-dryers-range

Rozwiązania Moretto w zakresie granulacji

Granulatory GR mają budowę modułową. Do konkretnych zastosowań dostępne są różne typy komór cięcia, np. odporne na zużycie lub chłodzące. Kształt komory GR jest szczególnie wydajny w przypadku materiałów o dużej objętości, a cięcie nożycowe zapewnia czyste cięcia bez pyłu i przy bardzo niskim poziomie hałasu.

Na targach Plastpol zostaną zaprezentowane urządzenia firmy Moretto o wysokiej wartości technicznej, które są w stanie podnieść standard jakości, zwiększyć wydajność produkcji i oszczędzić energię, zwracając uwagę na podstawowe kwestie, takie jak recykling i gospodarka o obiegu zamkniętym.

Zapraszamy na stoisko Moretto na targach Plastpol, w hali G - stoisko G-29. Nasz zespół handlowy będzie do Państwa dyspozycji, aby odpowiedzieć na każde zapytanie dotyczące naszych produktów lub potrzeb Państwa zakładu.