NETSTAL PET-LINE - światowa premiera nowej linii do produkcji preform

NETSTAL PET-LINE - światowa…

Na rynku PET dojdzie do nowego przetasowania ''kart'' ze względu na:

  • pełną kompatybilność z istniejącymi formami wtryskowymi i stacjami chłodzenia końcowego dla systemów produkcyjnych z robotem bocznym (poziomym),
  • najlepszą wydajność zapewniającą najniższe koszty pracy i koszty jednostkowe,
  • zoptymalizowane przetwarzanie tworzywa z recyklingu oraz wysoką efektywność energetyczną , które zwiększają ochroną środowiska naturalnego,
  • światową premierę z indywidualną prezentacją bezpośrednio u producenta w Szwajcarii lub w formie wizyty cyfrowej.

Nowa linia do produkcji preform NETSTAL PET-LINE świętuje swoją światową premierę. Jest to pierwszy NETSTAL PET-system z bocznym robotem, który zapewnia pełną kompatybilność z istniejącymi na rynku formami wtryskowymi oraz bocznymi stacjami chłodzenia końcowego. Nowa NETSTAL PET-LINE charakteryzuje się również: najwyższą wydajnością, najlepszą efektywnością energetyczną, zoptymalizowanym przetwarzaniem tworzywa PET z recyklingu oraz nowym panelem obsługi. Zainteresowani mogą teraz na różne sposoby osobiście przekonać się o zaletach nowej NETSTAL PET-LINE.

KraussMaffei HighPerformance wprowadza na rynek nową NETSTAL PET-LINE: - Po przejściu na boczne wyjmowanie preform ponownie rozdajemy karty w świecie PET. Marka NETSTAL jest od zaraz również doskonałą alternatywą dla tych użytkowników, którzy zaprojektowali swoje plany produkcyjne dla maszyn z bocznym wyjmowaniem i którzy mają odpowiednie zapasy form wtryskowych - wyjaśnia Renzo Davatz, dyrektor generalny KraussMaffei HighPerformance AG. Nowa NETSTAL PET-LINE zapewnia pełną kompatybilność z istniejącymi formami wtryskowymi do bocznego wyjmowania i powiązanymi z nimi stacjami chłodzenia końcowego. Obecnie dostępna jest linia z siłą zamykania 4000 kN i jednostką wtryskową serii 6000.

kmhp-pm-new-net-pet-line-img-1


Tego typu linia może pracować z formami wtryskowymi do 128 krotności. W nadchodzących latach pojawią się kolejne modele, aby optymalnie uwzględnić wszystkie typowe zastosowania w sektorze napojowym.

High-Performance Wysoka dla wydajnej i przyjaznej dla środowiska produkcji

Na pierwszy rzut oka najbardziej uderzającą cechą nowego systemu produkcji preform jest umieszczona z boku stacja chłodzenia końcowego. Ale ważne są także inne zastosowane zoptymalizowane rozwiązania. - Marka NETSTAL zobowiązuje! Nasi klienci oczekują od nas wysokowydajnych maszyn, z którymi będą mogli niezawodnie pracować, w zrównoważony sposób, z powodzeniem przez wiele lat. Zgodnie z naszą obietnicą wydajności, obniżyliśmy do najniższych koszty produkcji oraz koszty jednostkowe dla nowej PET-LINE - podkreśla Davatz. - W nadchodzących latach udział tworzywa PET z recyklingu będzie nadal wzrastał. Dlatego nasza technologia koncentruje się na optymalnym przetwarzaniu rPET - wyjaśnia Stefan Kleinfeld, kierownik produktu PET Systems.

Do wydajnej, dwustopniowej jednostki wtryskowej zastosowano nową geometrię ślimaka. Dzięki temu poszerza się okno procesowe dla przetwarzania rPET w ilości do 100%. Intruzja i automatyczne dozowanie zapewniają: jednorodną i stałą jakość uplastycznionego tworzywa, niskie wartości AA, niski spadek IV oraz brak degradacji tworzywa.

Najwyższa produktywność przy najniższym zużyciu energii

Jednostki zamykania wtryskarek NETSTAL bazują na dźwigni kolanowej. Dotyczy to także nowej NETSTAL PET-LINE. Dynamiczna 5-punktowa dźwignia kolanowa napędzana jest za pomocą serwosilnika. Czas Lock-to-Lock przy wybudowanej sile zamykania 4000 kN wynosi zaledwie 1,9 sekundy, poniżej magicznego czasu 2 sekund. Powoduje to skrócenie czasu cyklu, a tym samym znacznie zwiększa roczną wydajność produkcji. - Dzięki wyjątkowo płynnej i bardzo precyzyjnej kinematyce jednostki zamykania, gwarantowana jest większa żywotność form wtryskowych w warunkach produkcyjnych, a tym samym ich mniejsze zużycie - mówi Kleinfeld. Niezwykle wytrzymała konstrukcja zapewnia lata niezawodnej, ciągłej pracy przy największych obciążeniach oraz stałej prędkości. - Także poprzedni model z odbiorem górnym (pionowym) był zdecydowanie najbardziej energooszczędną maszyną na rynku. Dzięki nowej NETSTAL PET-LINE mogliśmy ponownie znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. To nie tylko oszczędza portfele naszych klientów, ale jest również bardziej przyjazne dla środowiska - cieszy się Kleinfeld. Robot można wyposażyć w 4-krotną stacje chłodzenia końcowego. Dzięki niezwykle wydajnemu chłodzeniu wewnętrznemu i zewnętrznemu zawsze gwarantowana jest bardzo wysoka i powtarzalna jakość preform.