NSK: zaawansowana automatyzacja systemów formowania wtryskowego

Akademia Campetella: wiedza z korzyścią dla wszystkich

Kwestia umiejętności jest bardzo ważna dla Campetella Robotic Center - podkreśleniem tego faktu jest niedawne uruchomienie strategicznego projektu Campetella Academy.

- Rynek domaga się coraz bardziej zaawansowanych i złożonych rozwiązań - podkreśla Elia Campetella. - W przypadku takiej firmy jak nasza konieczne jest podążanie za najnowszymi technologiami. Jednocześnie ważne jest przekazywanie klientom zgromadzonej wiedzy, aby pomóc im osiągać cele biznesowe. Akademia Campetella stanowi miejsce spotkań zarówno dla nas, jak i naszych strategicznych dostawców oraz klientów. Promuje rozpowszechnianie wiedzy o automatyzacji w środowisku produkcyjnym, stanowiąc korzyść dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym i wymagającym rynku globalnym.

W ramach ścisłej współpracy między firmami NSK rozpoczęła współpracę z Akademią Campetella, prezentując swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania ruchu liniowego, aby pomóc w rozwoju produktów i rozwiązań nowej generacji.

Innowacje zwiększające produktywność

Od wielu lat projektanci Campetella Robotic Center wykorzystują rozwiązania NSK do realizacji robotów kartezjańskich i wielu innych systemów. W szczególności firma korzysta z najnowszej generacji prowadnic liniowych i łożysk tocznych, wybranych ze względu na ich właściwości użytkowe i absolutną niezawodność.

- Dzięki wieloletniej udanej współpracy i wzajemnemu zaufaniu nasi projektanci mają pełną swobodę w doborze komponentów, ale często kontaktują się z technikami NSK w celu zbadania nowych rozwiązań technologicznych i oferowanych przez nie rozszerzonych możliwości. Dobrym tego przykładem jest system samosmarujący K1, który był testowany od momentu wprowadzenia na rynek i stał się standardem we wszystkich maszynach produkowanych przez firmę Campetella przeznaczonych do obsługi intensywnych ruchów liniowych. System K1 pozwala zagwarantować bezobsługowe rozwiązania dla naszych klientów, co jest istotną i docenianą wartością dodaną w instalacjach, które muszą działać w trybie 24/7 przez cały rok. Często zdarza się, że nasze maszyny wykorzystują łożyska wałeczkowe, które muszą pracować przez miliony cykli przy wysokich prędkościach i bardzo ciężkich obciążeniach. Od momentu zastosowania samosmarującego zespołu NSK K1 bloki łożyskowe i prowadnice liniowe charakteryzują się dłuższą żywotnością niż inne elementy maszyn, takie jak kable elektryczne i nigdy nie wymagają konserwacji - mówi Luca Marinangeli, kierownik ds. zakupów w Campetella Robotic Center.

Inną własnością wysoko cenioną przez Campetella Robotic Center jest unikalny gotycki zarys łuku bieżni prowadnic NH/NS firmy NSK, który gwarantuje idealną prostoliniowość w przypadku długich, łączonych odcinków szyn. Zarys łuku gotyckiego z czteropunktowym stykiem w układzie «X» gwarantuje sztywność bez utraty zdolności do kompensacji małych błędów wyrównania. Ponadto cztery szyny ze specjalną geometrią rowków są wyposażone w kulki o powiększonej średnicy, co zapewnia maksymalną obciążalność.

51261-cartesian-robot-cl2w-x-series-campetella-robotic-center
Roboty Campetella stosowane w procesach formowania warstwowego korzystają z rozwiązań NSK