Na Pakfood z nowościami

Na Pakfood z nowościami
Od 17 września, przez cztery dni, na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się pierwsze w historii Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood 2007. Z tej okazji w stolicy Wielkopolski będzie można zobaczyć wiele nowości przygotowanych przez wystawców. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane po raz pierwszy.

Z całą paletą nowości wybiera się na premierową edycję Pakfoodu firma Coffe Service. Jest to spółka z 15 - letnim doświadczeniem. W Poznaniu pokaże m.in. opakowania z matowych folii.

Są to coraz bardziej popularne torebki wykonane z folii matowych imitujących papier. W przekonaniu wielu klientów taki materiał oznacza wyższą jakość zapakowanego produktu. Firma jest w stanie wykonać tego typu laminaty.

Ponadto Coffe Service pokaże polipropylenowe opakowania typu Doypack. Są to nowoczesne, miękkie opakowanie dla produktów spożywczych lub chemicznych używanych w gospodarstwie domowym. Klienci chętnie sięgają po doypacki, bo są one lżejsze i tańsze od tradycyjnych opakowań kartonowych lub plastikowych, a ponadto bardzo wygodne i bezpieczne w transporcie.

Na targach nie zabraknie też prezentacji maszyn. M.in. półautomat do etykietowania puszek i tubusów tekturowych pokaże firma Helvepack. Jest ona przedstawicielem europejskich producentów maszyn i urządzeń dla wielu różnych gałęzi przemysłu. Obsługuje branżę opakowaniową, farmaceutyczną, kosmetyczną, chemiczną.

Na swoim stoisku ustawi półautomat przeznaczony do szybkiego etykietowania opakowań okrągłych, takich jak tubusy tekturowe oraz blaszane puszki.

Etykietowane będą pojedyncze opakowania o długości nie przekraczającej 300 mm i średnicy dochodzącej do 250 mm. Maszynę cechuje całkowicie automatyczna praca. Jej operator odpowiada wyłącznie za podawanie i odbieranie opakowań.

Dużym zainteresowaniem powinna się cieszyć również maszyna Robag 3 z potrójną obrotową szczęką zgrzewającą. Wystawi ją spółka TNA. Już rok temu podczas targów Taropak ten nowoczesny agregat pakujący został wyróżniony złotym medalem.


Robag 3 Rotary Triple Jaw z potrójną obrotową szczęką zgrzewającą jest to całkowicie zintegrowany system pionowego formowania, napełniania i zgrzewania torebek z potrójną szczęką obrotową i 20 - głowicową wagą kombinacyjną. Dzięki unikalnemu systemowi integracji i transferu produktu system ten osiąga obecnie wydajność powyżej 220 torebek na minutę.

Targi będą również przeglądem nowości w zakresie produktów foliowych.

Dla przykładu spółka Manuli Ekobal w swojej targowej ofercie przedstawi nową generację folii termokurczliwej PVC MR 29 CLASSIC o nadzwyczajnej wytrzymałości i grubości od 10 mikronów.

Do jej produkcji używa się komponentów przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Folia jest bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Powstała w wyniku wieloletnich badań prowadzonych nie tylko w Europie, ale też Stanach Zjednoczonych i Azji.

Oprócz niej firma pokaże również ultracienką folię Manustif. Została ona opracowana dzięki użyciu najwyższej jakości granulatów. Cechuje się wysoką wytrzymałością i sztywnością przy dużo niższej grubości nominalnej. Ta właściwość umożliwia jej znaczne zmniejszenie zużycia, dochodzące nawet do 50 proc., w porównaniu z klasycznymi produktami tego typu. W zależności od zastosowania Manustif jest dostępny w grubościach 9-17 mikronów.

Warto też wiedzieć, że 18 września, drugiego dnia poznańskich targów, przypada po raz pierwszy w naszym kraju Dzień Opakowań. Ustanowiło go Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Opakowań. Inicjatywa ma służyć szerokiej akcji upowszechniania i popularyzacji wiedzy o opakowaniach, o sposobach i systemach ich produkcji oraz o sposobach ich napełniania, transportu i magazynowania.


brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska
brak
 

Opakowania i maszyny pakujące, taśmy spinające, folie stretch, folie termokurczliwe, maszyny obkurczające, owijarki do palet

Polska