Na interpacku 2008 nowa folia do tłoczeń

Na interpacku 2008 nowa folia…
Zbliżające się targi interpack 2008 będą nie tylko największa tegoroczną wystawą wszelkiego rodzaju opakowań, ale też miejscem, w którym pokażą się najwięksi światowi wystawcy folii. Już od 24 kwietnia w niemieckim Düsseldorfie będzie można zapoznać się z nowościami na rynku folii, które doskonale nadają się do zastosowań w sektorze opakowaniowym.

Jednym z wielu przykładów tego typu asortymentu będzie prezentacja nowej, wprowadzonej pod koniec ubiegłego roku, folii Luxor/Alufin. Jej producentem jest niemiecka firma Kurz.

Folia została ona stworzona przede wszystkim z myślą o skutecznym wypełnianiu wszelkich zadań związanych z koniecznością stosowania różnego rodzaju tłoczeń. W tym zakresie może być wykorzystywana do tłoczenia zwłaszcza mocno chropowatych powierzchni, lakierów utwardzanych ultrafioletem oraz lakierów rozcieńczanych wodą. Cechuje się bardzo wysokim stopniem przyczepności do wszelkiego rodzaju powierzchni zalaminowanych zorientowanym polipropylenem (OPP). Można ją wykorzystywać również do tłoczenia dużych aplikacji, ponieważ stosowanie tej folii znacznie redukuje czas. Co więcej aplikuje się też na tekturze i materiałach samoprzylepnych. Jest bardzo odporna na ścieranie, zadrapania oraz działanie wysokiej temperatury.

Jedną z najważniejszych zalet tej nowości produktowej jest jej funkcjonalność i wszechstronność.

Oto bowiem rozwiązuje problem, na który często napotykali się producenci używający folii przeznaczonych do tłoczenia. Tego typu wysokiej jakości folie, które były dobrze przystosowane do tłoczenia drobnych wzorów, nie zawsze sprawdzały się przy szybkich zastosowaniach. Z kolei dla odmiany folie do szybkiego tłoczenia nie spełniały pokładanych w nich nadziei przy tłoczeniu bardzo cienkich linii.

W tym wypadku natomiast połączono obydwie zalety i uniwersalności folii nie osiągnięto za cenę efektu tłoczenia. Jak zapewniają przedstawiciele producenta ich nowy produkt przynosi większe wybłyszczenie tłoczenia w stosunku do swoich poprzedniczek. Dodają przy okazji, że użytkownicy, którzy będą wykorzystywać folię Luxor/Alufin i jednocześnie pracować z wykorzystaniem wysokowydajnych arkuszowych maszyny do tłoczenia, mogą być w stanie wytłoczyć do 7 tys. arkuszy na godzinę. Pracując natomiast na maszynie rotacyjnej z podajnikiem osiągną wynik dochodzący do 11 tys. arkuszy w ciągu godziny.

Prezentowany na interpacku produkt powinien znaleźć szerokie zastosowanie w procesach tłoczenia opakowań spożywczych, do papierosów, alkoholi. Nadaje się też do tłoczenia etykiet w arkuszach oraz etykiet samoprzylepnych.

Z okazji targów interpack 2008 (24 - 30 kwietnia) nasz serwis Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem spółki Messe Düsseldorf w Polsce, prowadzi przedsprzedaż biletów i katalogów na to wydarzenie. Kupując bilet za pośrednictwem naszego serwisu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Czytaj więcej: Folia 337 Nowości 258