Najlepsze opakowania nagrodzone

Najlepsze opakowania nagrodzone
Już po raz siódmy COBRO - Instytut Badawczy Opakowań, Polska Izba Opakowań, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowały konkurs Pakstar, którego celem jest nagrodzenie wysiłków zmierzających do udoskonalenia opakowań i lepszego zaspokojenia potrzeb ich użytkowników. Po raz czwarty zmaganiom towarzyszył Konkurs Projektów Opakowań Student Pakstar.

Komisja konkursowa oceniała wzory i projekty opakowań, kierując się kryteriami nowoczesności i innowacyjności materiałów, konstrukcji i wzoru, przydatności do mechanizacji i automatyzacji procesów pakowania, ochrony zawartości, walorów ekologicznych, informacyjnych, estetycznych i reklamowych.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane w obu konkursach upoważniają laureatów do ubiegania się o trofea światowych konkursów opakowaniowych: WorldStar oraz WorldStar Student Award, organizowanych przez World Packaging Organization.

W tym roku w grupie opakowań jednostkowych nagrodę uzyskała firma Aston Investment Sp. z o.o. z Zambrowa za naczynia Biotrem z otrąb pszennych. W grupie opakowań ekspozycyjnych nagrodzono opakowanie typu Wrap na soki, firmy Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. i Jeronimo Martins Polska SA. Z kolei wśród opakowań zbiorczych i transportowych nagrodę otrzymała firma TFP Sp. z o.o. z Dziećmirowa za skrzynkę transportową na butelki 0,5-litrowe. W grupie innych wyrobów związanych z rynkiem opakowaniowym nagrodę uzyskał pojemnik ARBO-Eko/Juta na rośliny przedsiębiorstwa prywatnego Martex z Otwocka. Nagrodę specjalną w kategorii "Opakowanie przyjazne środowisku" uzyskały naczynia Biotrem z otrąb pszennych, firmy Aston Investment Sp. z o.o. z Zambrowa.

Komisja przyznała także szereg wyróżnień:
  • opakowanie Second Live Box - domek na pieluszki, firmy Mondi Warszawa Sp. z o.o. i Jeronimo Martins Polska SA - za oryginalny pomysł ponownego wykorzystania opakowania,
  • opakowanie 45d-front - na produkty mięsne w kostkach, firmy United Packagimg SA z Poznania - za oryginalne połączenie funkcji transportowej z ekspozycyjną,
  • opakowanie "Krawat reklamowy", firmy TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa - za oryginalność rozwiązania ekspozycyjnego,
  • pojemnik-kontener "Hokus in Box" firmy conTeyor Poland Sp. z o.o. z Czechowic-Dziedzic - za funkcjonalność,
  • opakowanie butelka-kanister z PET z recyklingu firmy P. W. Masterchem z miejscowości Przylep - za innowację technologiczną,
  • opakowanie uchwyt do transportu butelek PET, firmy TFP Sp. z o. o. z Dziećmierowa - za oryginalną formę konstrukcyjną,
  • opakowanie na lampę, firmy Smurfit Kappa Sp. z o.o. - za kompleksowe zabezpieczenie produktu z wykorzystaniem wyłącznie tektury.
W konkursie Student Pakstar 2014 nagrodzono:
  • opakowania na jajka, zgłoszone przez Małgorzatę Płoskońską z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,
  • opakowania na produkty sypkie Flavor, zgłoszone przez Joannę Górę z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,
  • opakowania na kredki PACKREDKI, zgłoszone przez Ewelinę Madalińską z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Wyróżnienia otrzymały: opakowanie na filiżankę ze spodkiem Trapez, zgłoszone przez Igora Ziółkowskiego z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, opakowanie na tabletki ziołowe "Zioła w tabletkach", zgłoszone przez Annę Nowokuńską i Katarzynę Piątek z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie oraz opakowanie na leki dostępne na receptę "Medical INTUITIVE", zgłoszone przez Katarzynę Matuszewską z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Czytaj więcej: Opakowania 1366 Konkursy 144

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska