Nielegalne odpady wracają do Wielkiej Brytanii

Nielegalne odpady wracają…
Jak poinformował Główny Inspektor Ochrony Środowiska, w dniach 6-10 września dwie pierwsze partie odpadów komunalnych, przywiezionych nielegalnie do Polski z Wielkiej Brytanii, zostały zwrócone do kraju wysyłki.

Od 28 czerwca do 12 lipca br. Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku zatrzymały 45 kontenerów zawierających łącznie ok. 1097 ton odpadów przywiezionych nielegalnie z Wielkiej Brytanii. Odpady te oficjalnie transportowane były jako tworzywa sztuczne, jednak oględziny wykazały, że były to zmieszane odpady pochodzenia komunalnego.

Główny Inspektor Ochrony Środowiska jako właściwy organ w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów w Polsce negocjował zwrot odpadów z brytyjską agencją ds. środowiska.

W wyniku podjętych działań do Wielkiej Brytanii odesłano dziewięć kontenerów o łącznej masie 225 ton (6 września) a następnie (10 września) dwadzieścia pięć kontenerów o łącznej masie 600 ton. Zwrot pozostałych kontenerów planowany jest w najbliższych dniach. Agencja Brytyjska podjęła kroki w celu skontrolowania firm, które wysłały odpady.

Źródło: GIOŚKufel7
Kufel7

Wysłany: 2018-11-20 09:12:11

Polska to drugie chiny

Kufel7
Kufel7

Wysłany: 2018-11-20 09:13:47

Nasze odpady zaczynają się już przewalać po lasach ale lepsze zagraniczne ?