Niewielkie urządzenie Omron o ogromnych możliwościach przełączania

Niewielkie urządzenie Omron…
Nowy stycznik J7KNU firmy Omron, najmniejsze dostępne obecnie w Europie urządzenie tego typu i tej klasy, nadaje się idealnie do szerokiego zakresu zastosowań, w których jest wymagane kompaktowe, niezawodne i łatwe w obsłudze rozwiązanie do przełączania mocy. Chociaż stycznik J7KNU ma wymiary zaledwie 35,5 x 35,5 x 33 mm, jego moc znamionowa wynosi 2,2 kW i jest on urządzeniem kategorii AC3. Jest dostępny w wersjach trzy- i czterobiegunowych z cewkami AC lub DC oraz jako stycznik odwracający z blokowaniem mechanicznym.

Typowe zastosowania nowych styczników obejmują łączenie systemów elektronicznych z obwodami zasilania, sterowanie silnikami pralek i podobnych urządzeń, sterowanie silnikami barier ochronnych i bram, sterowanie wentylatorami w układach klimatyzacyjnych i układach maszyn pakujących. Rozwarcie styków wynoszące aż 3 mm zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność styczników. Mogą być one dostarczane jako połączone ze sobą pary montowane na jednej podstawie, co ułatwia ich wykorzystywanie w zastosowaniach związanych ze sterowaniem silnikami.

Montaż styczników J7KNU jest bardzo prosty, ponieważ zostały one zaprojektowane tak, aby pasowały do szyn DIN o szerokości 15 mm i małych skrzynek rozdzielczych. Zatrzaskowy adapter J75KN sprawia, że model J7KNU jest też odpowiedni do standardowej szyny DIN o szerokości 35 mm. Styczniki są również wyposażone w duże zaciski śrubowe, które umożliwiają łatwe podłączanie przewodów i szybko eliminują problemy podczas pracy związane z używaniem małych zacisków.

Styczniki J7KNU firmy Omron mają wyjątkowo szeroki zakres temperatur roboczych, od -40ºC do +60ºC, co czyni z nich niezawodne rozwiązanie, które można stosować w nawet najtrudniejszych warunkach.

Nowy stycznik J7KNU firmy Omron

Nowy stycznik J7KNU firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 110 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta.

Źródło: Omron Corporation