Nowa fabryka TMR już działa

Nowa fabryka TMR już działa…

TMR, jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm produkujących detale z tworzyw sztucznych metodą wtrysku, sfinalizowała budowę nowej siedziby obejmującej większą halę produkcyjną o powierzchni 2000 mkw. Zlokalizowana w Bydgoskim Parku Przemysłowym fabryka firmy ma wspierać ambitne plany TMR i przełożyć się na podwojenie obrotów spółki w ciągu dwóch kolejnych lat.  

Łącznie bydgoska siedziba TMR liczy 3500 mkw. z czego 1000 mkw. zajmuje magazyn, a 500 mkw. składa się na nowoczesną, komfortową przestrzeń biurową. 

- Tym samym niemal podwoiliśmy powierzchnię, na której działa TMR. Jest to związane z naszymi planami rozwoju i rosnącym zespołem firmy. Już w ubiegłym roku rozpoczęliśmy proces poszerzania naszego portfolio o projekty dedykowane branży medycznej, co wymagało uzyskania specjalnego certyfikatu poświadczającego, że posiadamy odpowiednie zasoby i warunki do produkcji detali dla tego niezwykle wymagającego sektora. Mamy nadzieję, że rezultatem naszych wszystkich działań będzie dwukrotny wzrost obrotów TMR w 2023 roku - komentuje Georgi Giochev, dyrektor zarządzający TMR Plastics.

Nowa fabryka TMR będzie wyposażona w dodatkowe wtryskarki, które pozwolą sprostać rosnącym potrzebom klientów. Łącznie będą to trzy nowoczesne maszyny o sile zwarcia 200, 450 i 500 ton. Ich dostawa i montaż są planowane w kolejnych tygodniach

Nowe, czyli bardziej ekologiczne

Jak tłumaczy Georgi Giochev, jednym z głównych założeń przy projektowaniu siedziby TMR, było zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko, a jednocześnie przełożą się na optymalizację kosztów. 

- Minimalizowanie śladu węglowego powinno być jednym ze strategicznych celów współczesnego biznesu. Dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie technologii umożliwiających między innymi odzysk ciepła z wtryskarek, co zimą powala na zmniejszenie wykorzystania energii o 50%. Z kolei dzięki nowoczesnej pompie ciepła i systemowi chłodzenia, jego koszty latem są aż o połowę niższe - tłumaczy Georgi Giochev.

Ponadto, przy budowie całego projektu wykorzystano najwyższej jakości system termoizolacyjny, a w całym budynku zastosowano oświetlenie LED. Firma planuje też działania mające na celu edukowanie zespołu w zakresie dbałości o środowisko naturalne, które będą np. zachęcać do tzw. car poolingu, za który właścicielom aut będą zwracane koszty dojazdów do pracy.