Nowa folia Cast CPP do laminacji

Nowa folia Cast CPP do laminacji

Najnowszym rozwiązaniem foliowym Innovia Films jest Propacast™ KF - przezroczysta folia Cast CPP, która została specjalnie zaprojektowana do laminacji i pracy na maszynach typu HFFS, VFFS oraz jako warstwa zgrzewalna w foliach nakrywkowych.

Stephen Langstaff, kierownik ds. rozwoju w dziale opakowań w Innovia Films, wyjaśnia: - W związku z dążeniem do uproszczenia formatów opakowań i potrzebą rozwoju struktur jednomateriałowych opracowaliśmy folię KF, która ma pełnić funkcję wewnętrznej warstwy zgrzewalnej. Po zalaminowaniu z innymi foliami polipropylenowymi, takimi jak nasz Propafilm™ CHS BOPP o podwyższonej odporności termicznej i zmniejszonych właściwościach kurczliwych, ta zgrzewana w niskich temperaturach folia tworzy idealną strukturę dla np. opakowań typu stand-up pouch. W Wielkiej Brytanii struktura ta zostałaby uznana przez OPRL jako w pełni nadająca się do recyklingu.

Propacast™ KF jest dostępna jako folia o grubości 30, 50 i 70 mikronów, która charakteryzuje się szerokim zakresem zgrzewania. Oferuje dobry współczynnik tarcia i właściwości antyblokujące, co zapewnia łatwą obróbkę na wielu maszynach pakujących. Folia KF jest jednostronnie koronowana w celu zapewnienia odpowiedniego przetwarzania podczas laminowania.
Langstaff potwierdza: - Umożliwi to tworzenie lepszych struktur opakowań nadających się do recyklingu i wpisujących się w gospodarkę cyrkularną. Jak dotąd wszystkie opinie, jakie otrzymaliśmy na temat KF, były bardzo pozytywne.

Propacast™ KF jako folia poliolefinowa nadaje się w pełni do recyklingu, zwłaszcza w krajach, w których istnieje już infrastruktura umożliwiająca recykling folii polipropylenowych.

confectionery-pouchCzytaj więcej:
Folia 385
Ekologia 631
Recykling 1015

brak
 

Spółka Innovia Films Poland Sp z o. o. jest częścią GRUPY CCL. Swoje folie BOPP i CPP sprzedaje pod marką: Propafilm, Rayowrap, Rayoform, Propacast.

Polska

Reportaże

Forum