Nowa instalacja firmy Comac Srl przeznaczona do compoundingu PP

Nowa instalacja firmy Comac…

Firma Comac z Włoch to renomowany producent dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych. Na ich bazie produkuje m.in. linie do compoundingu i produkcji koncentratów barwiących. Jest zaliczany do liderów w swojej branży a maszyny, które dostarcza do swoich klientów charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i trwałością.

Firma Comac Srl prezentuje innowacyjną linię do compoundingu, zaawansowanej produkcji mieszanek, skupiając się w szczególności na formule polipropylenu (PP) ze znaczącym dodatkiem włókna szklanego.

Zalety PP wzmocnionego włóknem szklanym

Zanim zagłębimy się w system Comac, warto zwrócić uwagę na zalety polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym. Ta kombinacja zapewnia znaczną poprawę wytrzymałości mechanicznej, sztywności, stabilności termicznej i odporności chemicznej w porównaniu z niewzmocnionym PP. Te cechy sprawiają, że jest to idealny wybór do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych i motoryzacyjnych.

Innowacja w procesie wytłaczania kompandów

Comac Srl, lider w dziedzinie maszyn do wytłaczania, dostarczył niedawno instalację do produkcji mieszanek PP wzmocnionych włóknem szklanym. Kluczem do tej instalacji jest współbieżna wytłaczarka dwuślimakowa, wszechstronna i wysoce wydajna maszyna, której można używać do optymalnego mieszania, topienia i homogenizacji materiałów.

Cechy linii do wytłaczania Comac

Instalacja Comac została zaprojektowana tak, aby zagwarantować:

1. Jednorodne mieszanie: Współbieżna wytłaczarka dwuślimakowa dokładnie miesza pochodzące z recyklingu płatki PP i włókna szklane, zapewniając równomierne rozmieszczenie włókien w materiale.

2. Wysoka efektywność energetyczna: Dzięki zaawansowanej konstrukcji oraz zastosowaniu bocznego podajnika do wprowadzania włókien, ekstruder wymaga mniej energii do przetworzenia materiału, co obniża koszty eksploatacji.

3. Filtracja wysokiej jakości: Kluczowe znaczenie ma zastosowanie specjalnych sit, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Instalacje Comac do produkcji mieszanek PP z włóknem szklanym reprezentują najbardziej zaawansowany know-how w tej dziedzinie.

4. Odprowadzanie wilgoci: Wytłaczarka dwuślimakowa współbieżna umożliwia skuteczne odgazowanie materiału dzięki systemowi odsysania próżniowego.

5. Jakość cięcia: Zastosowanie granulatora Comac TG3 na końcu linii zapewnia płynne cięcie granulatu.

Potencjalne zastosowania

Mieszanka PP wzmocniona włóknem szklanym produkowana w zakładzie Comac może być stosowana w różnych sektorach, w tym:

  • Komponenty samochodowe, takie jak zderzaki, panele wewnętrzne i zewnętrzne oraz części konstrukcyjne.
  • Urządzenia elektryczne i elektroniczne, takie jak obudowy odporne na uderzenia i rozpuszczalniki.
  • Zastosowania przemysłowe, takie jak systemy rurociągów i kanałów.
comac-instalacja-do-compoundingu-pp

Wnioski

Ciągłe innowacje w branży tworzyw sztucznych mają kluczowe znaczenie aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Instalacje Comac do produkcji mieszanek PP z włóknem szklanym reprezentują najbardziej zaawansowany know-how w tej dziedzinie.

Jeżeli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat tej technologii lub chcieliby bliżej omówić jej zastosowania, prosimy o kontakt. Jesteśmy zawsze dostępni, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i współpracować przy opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań. Przedstawicielem Comac w Polsce jest firma TOP Technik, która specjalizuje się w dostarczaniu maszyn i linii technologicznych od renomowanych producentów z Europy. Są to m.in. linie do wytłaczania folii, profili i rur, instalacje do recyklingu i compoundingu. Firma zapewnia doradztwo techniczne, projektowanie, dostawę i rozruch.

Maszyny do PTS: linie do wytłaczania rur, profili, folii i płyt, recyklingu, termoformierki, linie do dekoracji tworzyw, chillery i termoregulatory.

Polska