Nowa wersja pojemnika Paintainer firmy Superfos

Nowa wersja pojemnika Paintainer firmy Superfos
Superfos opracował nową wersję swojego sztandarowego pojemnika Paintainer. Przynosi on wiele atutów w porównaniu z metalowymi opakowaniami, w jakich tradycyjnie sprzedaje się farby.

Wprawdzie w niektórych segmentach rynku farb w dalszym ciągu preferowane sa opakowania z metalu, ale Superfos zdecydował się na stworzenie pojemnika z tworzywa sztucznego, ale jednocześnie zachowującego wyrazisty metaliczny wygląd.

Zalety dostarczane przez tworzywo sztuczne w zakresie konstrukcji opakowań do farb to m.in. większa łatwość otwierania i zamykania, lepsza ustawność i brak ryzyka wgnieceń opakowania oraz zanieczyszczenia produktu rdzą.

W porównaniu z poprzednimi typami opakowania Paintainer najnowsza wersja produktu Superfos gwarantuje takie cechy jak m.in. gładkie wnętrze pojemnika, które to sprawia, ze barwienie produktu może odbywać się bezpośrednio w opakowaniu, optymalna zdolność opróżniania zapewniająca prostsze wylewanie produktu.

Nowa wersja pojemnika Paintainer firmy Superfos

Podczas kwietniowych targów interpack pierwotna wersja Paintainera została nagrodzona nagrodą IF Packaging Award za wzornictwo i funkcjonalność. Nowszy typ opakowania w jeszcze większym stopniu postawił na rozwój tych właściwości.

- Zastosowanie etykiety o metalicznym wyglądzie bez problemu rzuca sie w oczy i pozwala na wyrafinowaną dekoracje pojemnika, przez co staje się on łatwo zauważalny. Etykieta w całości produkowana jest polipropylenu, co pozwala zachować wszystkie zalety rozwiązania typowego dla materiału jakim jest tworzywo sztuczne - podkreśla Soeren Marcussen, dyrektor marketingu w Superfos.

Nowy Paintainer wykonywany jest z materiałów pochodzących zarówno z recyklingu jak i materiałów tradycyjnych. Redukcja zużycia surowców sięga poziomu 20 proc., co oznacza, ze każdy pojemnik z materiałów z odzysku pozwala zaoszczędzić 70 gram emisji CO2. Dla odbiorcy używającego około pól miliona takich opakowań rocznie, oszczędność emisji dwutlenku węgla wynosi do 35 ton. Jest to równowartość emisji zwykłego samochodu, pięciokrotnie okrążającego ziemię.

Warto wiedzieć, że pojemniki Paintainer wytwarzane są również w Polsce. Tu bowiem znajduje się jeden z europejskich zakładów firmy Superfos.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362