Nowa wytłaczarka dla sektora compoundingu

Nowa wytłaczarka dla sektora…

Polimer Teknik, turecki producent wytłaczarek dwuślimakowych współbieżnych, zaprezentował nową linię urządzeń do compoundingu o wysokiej wydajności. Firma Polimer Teknik, założona w 2007 roku w celu produkcji wytłaczarek dwuślimakowych współbieżnych, oferuje pod nazwą poex innowacyjne rozwiązania technologiczne dla sektora compoundów i masterbatchy.

Na tegorocznych targach PlastEurasia w Stambule turecki producent zaprezentował wytłaczarkę dwuślimakową współbieżną poex T110, która odpowiada na rosnące potrzeby w zakresie wydajności w sektorze mieszanek.

Wytłaczarka poex T110 o średnicy ślimaka 108 mm posiada wysokowydajny, chłodzony wodą silnik Elin (570 kW), ogranicznik momentu obrotowego Mayr i przekładnię Zambello. Ponadto, linia wytłaczarek, wspierana przez grawimetryczne podajniki Brabender i system do granulacji podwodnej Maag, oferuje wysoki stopień napełniania tworzywa minerałami (do 83%) i wydajność produkcyjną 2500 kg/h.

W nowej linii zostały zaimplementowane rozwiązania z zakresu digitalizacji i przemysłu 4.0. Dzięki innowacyjnemu monitorowi kontroli utrzymania ruchu, w pełni automatycznemu systemowi smarowania i przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu przemysłowemu, linia poex T110, oferuje zarówno predykcyjne utrzymanie ruchu, jak i minimalne straty produkcyjne.

Wśród najnowszych modeli firmy znajduje się również wytłaczarka laboratoryjna poex T16 Scientific o średnicy ślimaka 16 mm oraz poex T50 - wytłaczarka przeznaczona do wytłaczania produktów spożywczych. Jest ona w stanie przetwarzać wyroby z białka pochodzenia roślinnego, które stanowią znakomitą alternatywę dla mięsa.

Ponadto, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, Polimer Teknik wspiera swoich klientów w zakresie rozwiązań technologicznych, takich jak konstrukcja i konfiguracja ślimaka odpowiednia dla procesu materiałowego, który ma być poddany obróbce.

poex-t110-122222


Firma Polimer Teknik została założona w 2007 roku w celu produkcji linii wytłaczarek dwuślimakowych współbieżnych, które do tej pory nie były produkowane w Turcji. Turecki producent oferuje szerokie portfolio wytłaczarek dwuślimakowych oraz części zamiennych dla sektora compoundingu, niezbędnych do produkcji tworzyw konstrukcyjnych o wysokiej wartości dodanej, chemikaliów, żywności, farmaceutyków, powłok proszkowych, klejów termotopliwych - czyli wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoki stopień homogenizacji i dyspersji.

Reportaże

Forum