Nowe mikrodozowniki Moretto

Nowe mikrodozowniki Moretto
Włoski producent urządzeń peryferyjnych Moretto wprowadził na rynek mikrodozowniki z serii DPM obejmujące cztery podstawowe modele do preparatów zawierających do czterech składników.

Nowe pulsujące dozowniki mikroporcji reprezentują innowacyjne podejście do operacji odmierzania. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu rotacyjno – impulsowego urządzenia i podwójnej powieki. Przy pomocy urządzeń możliwe jest dozowanie bardzo małych ilości produktu w mikroporcjach 0,1 gram, precyzji 0,001 proc. oraz w czasie reakcji 25 ms. Jednostka DPM wykorzystuje system statyczny do określania wagi. W praktyce maszyna najpierw odmierza przedmieszkę, a następnie na podstawie ilości minutowych określa wyższą wartość procentową innego składnika poprzez serię tzw. mikroimpulsów.

Jednostka umożliwia również dokładne ustawienie ilości procentowych i nie wymaga stosowania mieszalnika, ponieważ wszystkie składniki są odmierzane równocześnie. Ponadto można tu zdjąć wszystkie leje, a seria DPM jest w stanie przechować do stu receptur. Co ważne nie akumuluje ona także materiału umożliwiając przy tym łatwe zmiany. Kompaktowe wymiary pozwalają na bezpośrednią instalację na płycie.

Warto dodać, że Moretto specjalnie do zastosowań o wyższej produkcyjności opracował podajnik grawimetryczny DGM 1000, w szczególności bardzo przydatny do wytłaczania. Jest to największa jednostka dozująca w serii. Jest ona w stanie przetwarzać do 3600 kg na godzinę, pracując z dwoma lub czterema składnikami. Wyposażona jest w osiem lejów i została zaprojektowana do obsługi wszystkich składników, począwszy od mikrokulek, a skończywszy na wszystkich typach palet, takich jak mielony materiał o dużej ilości cząstek lub płatków o bardzo małej gęstości nasypowej dochodzącej do 0,2 kg/dm3. Ponadto specjalny mieszalnik o dużej dyspersji umożliwia uzyskanie jednorodnej mieszanki.

Dozowniki Moretto