Nowe opakowania Bottlegreen

Nowe opakowania Bottlegreen
Koncern Owens-Illinois wprowadza na rynek nowe opakowania szklane o nazwie Bottlegreen.

Nowe butelki zostały wzbogacone o ciekawe etykiety w formie rękawa. Zostały pomyślane jako opakowania dla markowych napojów na zbliżający się okres świąteczny. Butelki z tej edycji zostały opakowane przez firmę A&S w etykiety termokurczliwe, wydrukowane przez CCL Decorative Sleeves.

Etykiety termokurczliwe typu shrink sleeve produkowane są z PVC, PET-G (politereftalanu etylenowy z glikolem) oraz polistyrenu. Różni je poziom kurczliwości. Powstają w procesie zadruku rękawa z folii, która pod działaniem ciepła kurczy się na całej swojej powierzchni.

Etykieta w formie kurczliwego rękawa powstaje z zadrukowanej wcześniej wstęgi folii, która ma charakter syntetycznego i termoplastycznego substratu procesu drukowania. Druk odbywa się w systemie „ze zwoju na zwój". Po zadrukowaniu wstęgi folii formowany jest z niej w drugim etapie rękaw. Następnie jest on nakładany na pojemnik we właściwej pozycji, przycięty do odpowiedniej długości i na koniec obkurczany przy dostarczeniu ciepła.

Stosowanie tego typu etykiet przynosi stosunkowo dużo korzyści. Dostarczają one bowiem m.in. możliwości całkowitego pokrycia opakowania i wykorzystania do druku całej jego powierzchni. Wspiera to skuteczność opakowania i zwiększa jego oddziaływanie promocyjne. Rozwiązuje też problem nierównych niekiedy kształtów opakowań, gdy stosowanie klasycznych etykiet nie jest wskazane.

Opakowania Bottlegreen


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361