Nowe opakowania dla Dawtony

Nowe opakowania dla Dawtony
Oferent przetworów warzywnych i owocowych firma Dawtona wprowadza zupełnie nowe opakowania dla całej linii swoich keczupów. Odnowione opakowania zaprojektowała Agencja SaltPepper Brand Design.

Zmiany w opakowaniach oznaczają m.in. wprowadzenie nowego typu design elementów etykiet - liftingowi poddano logotyp, zwiększając jego powierzchnię i czyniąc go przy tym bardziej wyrazistym.

Butelki, w których sprzedawany jest produkt Dawtony produkowane są z polipropylenu w konstrukcji wielowarstwowej, w której warstwa EVOH chroni przed nadmiernym dostępem tlenu, wydłużając okres przydatności do spożycia.

Jeśli chodzi o EVOH, to doskonałe właściwości barierowe tego kopolimeru zabezpieczają przed przenikaniem tlenu i wilgoci oraz gwarantują bezpieczeństwo przechowywanego w opakowaniu produktu. Opakowania z warstwą EVOH nadają się doskonale do produktów spożywczych, medycznych, farmaceutycznych, kosmetyków oraz produktów rolniczych i przemysłowych. Polimer dobrze zabezpiecza przed przenikliwością gazu, czyni to o ok. 10 tys. razy lepiej niż warstwa polietylenu o tej samej grubości.


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362