Nowe opakowania firmy O-I do wina

Nowe opakowania firmy O-I do wina
Od stycznia 2010 roku dwa popularne gatunki wina stołowego - Freschello i Cielo pakowane są w lekkie opakowania szklane Lean+Green firmy O-I.

Szkło zawsze było preferowanym wyborem na opakowania dla asortymentu wyrobów Freschello i Cielo. Kiedy firma O-I wprowadziła gamę lekkich butelek Lean+Green (L+G) – które posiadają wyróżniające cechy kształtu Bordeaux, lecz ważą jedynie 345 gramów – decyzja dotycząca przepakowania swoich wyrobów gatunkowych w nowe pojemniki była oczywista dla Cielo e Terra.

Pod względem znaczenia dla środowiska, w tym emisji dwutlenku węgla, nowe butelki nie tylko wykorzystują ponad 90 proc. szkła z odzysku, ale również są pośród „najlepszych w klasie” według WRAP (brytyjski Program Działań ds. Odpadów i Zasobów), nawet w porównaniu z alternatywnymi materiałami opakunkowymi.

Firma O-I jest pionierem w stosowaniu technologii wytwarzania butelek cienkościennych (NNPB), która umożliwia produkowanie kształtów butelek o długich szyjkach, lżejszych do 33proc. od standardowych butelek. Proces ten umożliwia optymalną kontrolę i równomierne rozprowadzenie szkła w formach, co oznacza, że mniej energii jest zużywanej w procesie produkcyjnym. Butelka BD ECO L+G zachowuje wszystkie właściwości standardowej butelki, takie jak kompaktowa konstrukcja, przezroczystość i bezwładność, jak również znany, elegancki kształt, który sprawia, że jest atrakcyjnym dodatkiem na stole i nalewa się z ogromną przyjemnością. Po skończeniu się wina opakowanie zostanie poddane recyklingowi w celu wytworzenia nowej butelki.

Warto wiedzieć, że marka Lean+Green (L+G) jest znakiem handlowym firmy O-I dla wysokiej jakości opakowań szklanych o zmniejszonym wpływie na środowisko.

Koncern Owens-Illinois z powodzeniem działa również w Polsce. Posiada dwa zakłady produkcyjne – Hutę Szkła Jarosław i Hutę Szkła Antoninek, które współpracują z renomowanymi krajowymi i międzynarodowymi klientami z branży produkcji odżywek dla dzieci, soków, przetwórstwa żywności oraz piwa.

Opakowania firmy O-I do wina


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362