Nowe opakowania od Paccor

Nowe opakowania od Paccor
Dwa nowe opakowania z tworzyw sztucznych dostarczyła w ostatnim czasie na polski rynek firma Paccor.

Wpierw opakowania DuoSmart Paccor do swoich jogurtów wybrał Danone. Opakowanie jednostkowe zawiera 230 g produktu, choć sam kubek dysponuje pojemnością 250 ml.

Opakowania wykonane są z polistyrenu, który jest najchętniej stosowanym tworzywem przy produkcji pojemników jogurtowych. Do opakowania, jako jego integralną część, dołączono papierową owijkę zadrukowaną z obydwu stron. Było to o tyle istotne, że Danone mógł dzięki temu zawrzeć na opakowaniu wiele informacji na temat produktu, których w ramach tradycyjnych rozwiązań nie dałoby się pomieścić. Innym z zadań, które zostały postawiono na etapie wytwórczym było stworzenie przez Paccor opakowania transparentnego z okrągłym okienkiem, tak aby jak najlepiej dało się eksponować zawartą w nim żywność.

Drugie z opakowań, które firma produkowała w swoich polskich zakładach powędrowało z kolei do spółki Atlanta, sprzedającej suszone owoce. Tutaj kubek z tworzyw sztucznych musiał być wzbogacony o rozwinięte właściwości barierowe. Powstał zatem poręczny kubek z wieczkiem, które można wielokrotnie otwierać i zamykać, co ułatwia przechowywanie i konsumpcję. Wymiary opakowania dostosowane zostały do uchwytów samochodowych.

Paccor, dawniej Huhtamaki, jest europejskim producentem tworzywowych i papierowych opakowań jednostkowych. Posiada pięć zakładów produkcyjnych w tym w Siemianowicach Śląskich w Polsce, a także w Finlandii, Francji i Turcji. Produkcja odbywa się w oparciu o technologie ekstruzji folii, termoformowania, formowania wtryskowego, formowania papieru oraz różnych technik zdobienia.

Nowe opakowania od Paccor


Nowe opakowania od Paccor


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362