Nowe opakowanie PlantBottle koncernu Coca Cola

Nowe opakowanie PlantBottle koncernu Coca Cola
Coca Cola ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek nowego opakowania wykonanego częściowo z roślin. Nowa butelka nosi nazwę PlantBottle i zostanie wykorzystana dla wody Dasani.

Jak zapewniają przedstawiciele globalnego giganta ich nowa butelka stworzona z surowców odnawialnych w całości podlega recyklingowi i jest znaczącym krokiem na drodze tworzenia opakowań ekologicznych. Butelka jest zbudowana z mieszanek opartych na materiałach pochodzących z ropy naftowej i w jednej trzeciej na materiałach opartych na roślinach. Typowe opakowania PET tworzone są z materiałów nieodnawialnych i w całości opartych na ropie naftowej.

PlantBottle jest wytwarzana w oparciu o takie składniki jak trzcina cukrowa i melasa. Analiza cyklu życia takiego opakowania wskazuje na to, że w porównaniu z tradycyjnymi butelkami PET jest ono w stanie zmniejszyć emisję węgla o 25 proc. Opakowanie PlantBottle ma pojemność 0,59 litra i waży 10,5 gram.

- PlantBottle stanowi kolejny krok w rozwoju naszego systemu idącego w kierunku stworzenia opakowania przyszłości. Ta innowacja to rzeczywisty przełom, ponieważ przybliża nas do naszej wizji braku odpadów. Możemy osiągnąć to przy pomocy materiałów zmniejszających ślad węglowy i będących w całości recyklowanymi - ocenia Scott Vitters, dyrektor działu opakowaniowego w Coca Cola Company.

Nowe opakowanie PlantBottle koncernu Coca Cola


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361


Epromo
Epromo

Wysłany: 2009-05-21 16:07:21

591 ml to nie jest 0.5 l. bądzmy dokładni ... inzyniery. ;]