Nowe opakowanie Printing Company Verstraete

Nowe opakowanie Printing Company Verstraete
Belgijska firma Printing Company Verstraete przygotowała nowe opakowanie. Zostało ono stworzone dla firmy Glaces Rolland.

Francuski Glaces Rolland chciał otrzymać opakowanie przeznaczone na lody, które najbardziej jak to tylko możliwe będzie przyciągało wzrok konsumentów w punkcie sprzedaży. W tym celu dokonał odświeżenia swojego litrowego pojemnika. Zadanie aplikacji etykiety zostało powierzone właśnie Printing Company Verstraete. Wcześniejsze opakowanie Glaces Rolland było już stworzone w technice etykietowania w formie IML. Jego unowocześnienie polegało na dodaniu do niego połyskującego wieka ozdobionego etykietą zamiast bardziej tradycyjnej pokrywki z tzw. skórką pomarańczy, czyli powłoki natryskowej charakteryzującej się chropowatością.

W przedstawianym projekcie zastosowano też rozwiązanie polegające na rozszerzeniu etykiety aż na krawędzie opakowania. Nie było to łatwe z technicznego punktu widzenia, ale wzmocniło końcowy wygląd pojemnika.

Belgijska Printing Company Verstreate specjalizuje się w wykonywaniu opakowań w technice IML. Etykietowanie w formie staje się od jakiego czasu coraz bardziej popularne, zaś wiele przedsiębiorstw przyjmuje tę metodę jako efektywny sposób ozdabiania elementów formowanych wtryskowo. Dzieje się tak nie tylko w sektorze opakowaniowym, ale też w elektronice użytkowej. IML stanowi proces, w którym zadrukowana etykieta z tworzywa sztucznego jest wprowadzana do formy przed rozpoczęciem formowania wtryskowego i tym samy staje się ona wówczas integralną częścią produktu końcowego.

Nowe opakowanie Printing Company Verstraete


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362