Drukuj

Nowe opakowanie dla nowego piwa

Nowe opakowanie dla nowego piwa
Browar Carlsberg wprowadza na rynek nowe piwo Okocim Mocne. Dla tej marki przygotowano całkiem nowe opakowanie szklane.

Opakowaniowa nowość związana z wprowadzeniem Okocimia Mocnego to pierwsza na polskim rynku browarniczym grawerowana butelka. Do tej pory bowiem żadne ze szklanych opakowań do piwa nie posiadało tej cechy. Butelki dla koncernu Carlsberg, w skład którego wchodzi Okocim, zostały wyprodukowane w polskich zakładach spółki Ardagh Glass.

Grawerowanie szkła jest bardzo interesującym przypadkiem ozdabiania przedmiotu. Chociaż powszechnie mówi się o "grawerowaniu" - to tak naprawdę przy użyciu lasera wcale nie graweruje się, lecz znakuje powierzchnię szkła. Szkło bowiem w swej czystej postaci nie oddziaływuje zupełnie z promieniowaniem lasera CO2. Oddziałują natomiast miliony drobniutkich cząsteczek pary wodnej, powietrza i zanieczyszczeń uwięzione wewnątrz szkła w procesie produkcji. Gdy promień lasera uderza w powierzchnię szkła, przenika do jego wnętrza i tuż pod powierzchnią natrafia na owe drobinki wtrąceń. Rozgrzewa je i powoduje gwałtowne ich rozszerzenie. One rozszerzając się powodują odpryskiwanie drobniutkich kawałeczków materiału z powierzchni szkła. Te odpryski powodują powstanie szorstkiej, chropowatej powierzchni. Ponieważ te odpryski mają nieregularne kształty i są nieco większe od plamki lasera niemożliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej i równej powierzchni, bardzo ostrych i czystych krawędzi grawerowanych znaków, cieniutkich linii, drobnych detali i punktów rastra.

Poza unikalną, specjalnie dla marki zaprojektowaną grawerką, wspólnym elementem nowych, bezzwrotnych butelek jest również krawatka.

Jak tłumacza przedstawiciele browaru, ozdobiona odświeżonym logo, z wizerunkiem koziołka - tradycyjnego herbu marki - swoim kolorem komunikuje wariant piwa. Krawatka Okocimia Premium Pils przybrała odcień tradycyjnej, świeżej okocimskiej zieleni, czarna krawatka podkreśla moc i wyrazisty smak Okocimia Mocnego, a żółto – złota na opakowaniu Okocim Pszenicznego przywodzi na myśl naturalne kolory pszenicznych łanów.

Wpisz tytuł dla obrazu


Czytaj więcej: Galeria opakowań 360