Nowe opakowanie dla nowego piwa

Nowe opakowanie dla nowego piwa
Browar Carlsberg wprowadza na rynek nowe piwo Okocim Mocne. Dla tej marki przygotowano całkiem nowe opakowanie szklane.

Opakowaniowa nowość związana z wprowadzeniem Okocimia Mocnego to pierwsza na polskim rynku browarniczym grawerowana butelka. Do tej pory bowiem żadne ze szklanych opakowań do piwa nie posiadało tej cechy. Butelki dla koncernu Carlsberg, w skład którego wchodzi Okocim, zostały wyprodukowane w polskich zakładach spółki Ardagh Glass.

Grawerowanie szkła jest bardzo interesującym przypadkiem ozdabiania przedmiotu. Chociaż powszechnie mówi się o "grawerowaniu" - to tak naprawdę przy użyciu lasera wcale nie graweruje się, lecz znakuje powierzchnię szkła. Szkło bowiem w swej czystej postaci nie oddziaływuje zupełnie z promieniowaniem lasera CO2. Oddziałują natomiast miliony drobniutkich cząsteczek pary wodnej, powietrza i zanieczyszczeń uwięzione wewnątrz szkła w procesie produkcji. Gdy promień lasera uderza w powierzchnię szkła, przenika do jego wnętrza i tuż pod powierzchnią natrafia na owe drobinki wtrąceń. Rozgrzewa je i powoduje gwałtowne ich rozszerzenie. One rozszerzając się powodują odpryskiwanie drobniutkich kawałeczków materiału z powierzchni szkła. Te odpryski powodują powstanie szorstkiej, chropowatej powierzchni. Ponieważ te odpryski mają nieregularne kształty i są nieco większe od plamki lasera niemożliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej i równej powierzchni, bardzo ostrych i czystych krawędzi grawerowanych znaków, cieniutkich linii, drobnych detali i punktów rastra.

Poza unikalną, specjalnie dla marki zaprojektowaną grawerką, wspólnym elementem nowych, bezzwrotnych butelek jest również krawatka.

Jak tłumacza przedstawiciele browaru, ozdobiona odświeżonym logo, z wizerunkiem koziołka - tradycyjnego herbu marki - swoim kolorem komunikuje wariant piwa. Krawatka Okocimia Premium Pils przybrała odcień tradycyjnej, świeżej okocimskiej zieleni, czarna krawatka podkreśla moc i wyrazisty smak Okocimia Mocnego, a żółto – złota na opakowaniu Okocim Pszenicznego przywodzi na myśl naturalne kolory pszenicznych łanów.

Wpisz tytuł dla obrazu


Czytaj więcej: Galeria opakowań 361