Nowe opakowanie firmy Promens

Nowe opakowanie firmy Promens
Działająca także na polskim rynku międzynarodowa firma Promens wprowadza nowe opakowanie. Jest to 5-litrowy pojemnik do farb. Przy tworzeniu jego poszczególnych elementów wykorzystano metodę rozdmuchiwania i formowania wtryskowego.

Promens Packaging stworzył specjalne 5-litrowe opakowanie PaintPod przeznaczone do emulsji. Jest ono częścią nowego systemu zestawu malarskiego o nazwie ICI Dulux PaintPod.

Jak zapewnia producent, korzystanie z zestawu malarskiego PaintPod roller, który jest dostarczany wraz z farbą w nowym pojemniku Promes Packaging, zastępuje tradycyjne użycie wałka i tacki, przy okazji znacznie ułatwiając i przyspieszając prace związane z malowaniem.

Nakrętki i uchwyty pojemnika zostały wykonane we Francji w Promens l`Aigle przy użyciu metody formowania wtryskowego, podczas gdy resztę opakowania wyprodukowano metodą rozdmuchu w brytyjskich zakładach Promes Deeside.

Warto też wspomnieć, że opakowanie otrzymało niedawno dwa prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez Brytyjski Instytut Opakowaniowy (British Institute of Packaging IoP): brązowy medal w kategorii "Design & Market Performance Award" oraz srebrny medal w kategorii "Technical Innovation Award/Consumer product".

Nowe opakowanie firmy Promens

Firma Promens jest jednym z europejskich liderów w zakresie designu, rozwoju oraz produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Używając szerokiej gamy surowców, takich jak HDPE, LDPE, PP oraz PET, oferuje bezpieczne rozwiązania dla kanistrów, beczek, butelek, słoików oraz opakowań typu Politainers. Większość z tych opakowań posiada atesty UE, pozwalające na przechowywanie substancji niebezpiecznych zarówno dla rynku farmaceutycznego jak i chemii gospodarczej. Więcej o Grupie Promens na stronie www.promens.com.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 361