Nowe podajniki próżniowe firmy Piovan

Nowe podajniki próżniowe firmy Piovan
Firma Piovan wprowadziła na rynek nową serię podajników próżniowych w całkowicie nowej formule.

Dzięki bogatej ofercie podajników granulatu o pojemnościach od 1,5 do 140 dm3 Piovan może zaproponować teraz skuteczne rozwiązania w zakresie podawania materiału. Nowa seria podajników próżniowych obejmuje trzy serie: podajniki wykonane ze stali szlachetnej (modele grupy C), podajniki z trzema szklanymi wziernikami (modele SR) oraz podajniki z sekcją szklaną (modele GR).

Dodatkowo oferta zawiera również tzw. wersje specjalne do stosowania w pracy w wysokich temperaturach czy też w pracy z materiałami o podwyższonej ścierności. Podajniki mogą pracować samodzielnie lub w centralnym systemie podawania Easy3.

Jakie są główne cechy nowych podajników Piovan?

Chodzi tu przede wszystkim o skuteczne i proste czyszczenie, które jest możliwe do zrealizowania dzięki specjalnej konstrukcji podajników i filtrów, pozwalających na łatwe otwieranie pokrywy i to bez konieczności odłączania zasilania i próżni. Kolejny wyróżnik to duża szczelność w fazie podawania. Osiągnięcie takiego stanu zachodzi za sprawą konstrukcji zaworu klapowego wyposażonego w specjalne uszczelki o dużej odporności na zużycie. Ważną cechą podajników Piovan jest też zredukowane do minimum czynności konserwacyjnych. Duża powierzchnia filtracyjna i solidny stalowy korpus gwarantują bowiem ciągłość funkcjonowania systemu, bez przestojów w produkcji na zabiegi konserwacyjne czy też wymianę filtrów.

Podajniki próżniowe firmy Piovan

Inne cechy urządzeń Piovana to gwarancja funkcjonowania czujnika magnetycznego ustawionego fabrycznie i zintegrowanego ze skrzynką sterującą - świecąca dioda umieszczona na skrzynce elektrycznej umożliwia operatorowi monitorowanie pracy czujnika, maksymalna łatwość obsługi dzięki skrzynce zasilającej z przyłączami przewodów elektrycznych i pneumatycznych, a także długi okres użytkowania.

Jak informują przedstawiciele Piovana, odpowiedni dobór odpornych na zużycie materiałów i specjalna konstrukcja gwarantują ciągłość pracy podajników, bez konieczności wymiany na nowe oraz bez specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Trzeba też wspomnieć, że wszystkie modele podajników wyposażone są w najnowsze sterowanie mikroprocesorowe Easy3System, kompatybilne z poprzednimi wersjami programu sterującego. Podajniki są gotowe do użytkowania zaraz po podłączeniu dzięki ustawieniom fabrycznym cykli podawania. Tryb pracy i alarmy sygnalizowane są i żółtymi diodami zamontowanymi w górnej części skrzynki sterującej, w widocznym miejscu.

Klawiatura umożliwia przystosowanie funkcji podajnika do potrzeb użytkownika poprzez ustawienie czasów podawania, czasów przerw w cyklach, maksymalnej ilości nieudanych prób podawania, sposobu czyszczenia filtra i funkcjonowania zaworu proporcjonalnego (jeśli jest w zestawie). W przypadku centralnego systemu podawania, pojedyncza klawiatura Easy3 pozwala na zaawansowane zarządzanie wszystkimi urządzeniami systemu dzięki przesyłowi instrukcji do poszczególnych podajników i pobieraniu danych z systemu w czasie rzeczywistym. System Easy3 pozwala na stopniową automatyzację całej produkcji.

Czytaj więcej: Urządzenia peryferyjne 106