Nowe roboty SAM-C Sumitomo (SHI) Demag pozytywnie ocenione przez użytkowników

Nowe roboty SAM-C Sumitomo…

Prezentowane podczas Fakumy dwa systemy typu handle & place przyciągały wiele uwagi. Od tego czasu nowe roboty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów; wciąż napływają pozytywne opinie od pierwszych użytkowników, a klienci są zadowoleni z technicznych korzyści, jakich dostarcza nowa linia SAM-C w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Sumitomo (SHI) Demag sukcesywnie rozwija swoją ofertę z zakresu automatyki przemysłowej. Współpraca z Sepro jest rozszerzana na arenie międzynarodowej, a portfolio urządzeń zostało znacznie wzmocnione przez dodanie własnej linii robotów.

Seria SAM-C koncentruje się na standardowych rozwiązaniach formowania wtryskowego o umiarkowanej złożoności, jednocześnie oferując opcje dostosowania technologii typu handle & place do obecnych wymagań rynku. Zaprojektowane specjalnie w celu optymalizacji produkcji na wtryskarkach Sumitomo (SHI) Demag roboty SAM-C mogą znacznie zmniejszyć rozmiar samodzielnego gniazda produkcyjnego, jednocześnie ułatwiając użytkownikowi sterowanie maszyną.

Nowa platforma automatyzacji Sumitomo (SHI) Demag w skrócie SAM, oznacza "Sumitomo (SHI) Demag. Automatyzacja. Maszyna (Sumitomo Demag. Automation. Machine)" i obejmuje zarówno komponenty robotyki jak i fachowe, uzupełniające wsparcie firmy. Debiutancka platforma robotów kartezjańskich "C" jest obecnie dostępna w 4 wariantach nośności - 3, 5, 10 i 20 kilogramów - i będzie stopniowo rozbudowywana poprzez dodawanie kolejnych elementów kinematyki robota i aspektów funkcjonalnych.

Linia robotów SAM została zaprojektowana z myślą o minimalizacji konieczności przeprowadzania prac naprawczych poprzez zastosowanie własnej technologii silników serwo oraz technologii napędu i prowadnicy o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych. Dzięki odpowiedniej technologii próżniowej systemy zapewniają również znaczne oszczędności energii. Nowe roboty SAM szczególnie sprawdzą się przy wtryskarkach o sile zamykania od 50 do 500 ton oraz w standardowych produkcjach z czasem cyklu wynoszącym 10 sekund i więcej.

image-1-sam-c-front
Nowa platforma automatyzacji Sumitomo Demag: seria SAM-C (Sumitomo (SHI) Demag.Automation.Machine. Cartesian) wzmacnia pozycję firmy w sektorze automatyzacji

SAM-C oferuje klientom atrakcyjny stosunek ceny do wydajności, umożliwiając producentom tworzyw sztucznych korzystanie z szybszych i bardziej inteligentnych rozwiązań automatyzacji zgodnych z CE dla produkcji, wspierając konkurencyjność zakładów i pomagając przetwórcom sprostać bieżącym wyzwaniom rynku. Zestandaryzowane rozwiązania produkcyjne, które można stosować elastycznie, mniej interwencji personelu, niskie koszty utrzymania i kompletne gniazda produkcyjne, które mieszczą się na najmniejszej nawet powierzchni to dzisiaj jedne z kluczowych wymagań klientów zajmujących się przetwarzaniem tworzyw sztucznych. Nowa seria robotów Sumitomo (SHI) Demag całkowicie spełnia te założenia. Dzięki kompaktowym rozmiarom gniazda producenci mogą poszerzyć swój park maszynowy. To z kolei umożliwia im zwiększenie wydajności produkcji i powtarzalności procesu, a także jakości komponentów i efektywności, która finalnie przekłada się na redukcję odpadów i oszczędność kosztów.

Sumitomo (SHI) Demag od połowy lat 90. wykorzystuje technologie zrobotyzowane do automatyzacji swoich wtryskarek. Do tej pory firma polegała na rozwiązaniach partnerów zewnętrznych, w tym od roku 2009 bazowała na standardowych robotach SDR od Sepro. Po dziś roboty te (o różnych rozmiarach) są stosowane w szerokim zakresie profili produkcji. Partnerstwo nadal będzie kontynuowane i będzie stanowiło zasadniczy element nowej platformy Sumitomo Robotics, ale dodając do swojej oferty markową serię robotów SAM, Sumitomo (SHI) Demag osiąga strategiczny cel - zoptymalizowaną technologię systemów zaprojektowaną specjalnie dla wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag.