Nowe rozwiązanie bazowe zwiększające stabilność płaskich pojemników PET i rPET

Nowe rozwiązanie bazowe zwiększające…

Sidel wprowadza bazę StarLite HPC. Nowa, owalna alternatywa podstawy butelki dla płaskich pojemników PET pomaga osiągnąć optymalną wydajność, a także 100% zgodność z PET pochodzącym z recyklingu (rPET). Nowa baza butelkowa nie tylko zwiększa stabilność pojemnika nawet o 25%, ale także optymalizuje wagę butelki oraz zużycie energii, zmniejszając koszty produkcji i emisję gazów cieplarnianych (GHG) przy szybkim zwrocie poniesionych kosztów.

Stabilność poprawiona o nawet 25%

Nowa geometria struktury całkowicie płaskiej podstawy StarLite HPC jest sprytnie zaprojektowana. Jej nowa konstrukcja zapobiegająca kołysaniu opiera się na 360-stopniowej stałej powierzchni styku, która poprawia kąt nachylenia i może być łączona ze strukturalnym żebrowaniem i owalnymi kształtami. - Podwojona powierzchnia podstawy i wyważone współczynniki rozciągania między mniejszymi i większymi bokami umożliwiają lepszą dystrybucję materiału i jednoczesne uniknięcie zapadania się bazy - wyjaśnia Laurent Naveau, ekspert ds. Opakowań w firmie Sidel. Ten owalny kształt zapewnia optymalny poziom wydajności, znacznie poprawiając stabilność pustego lub napełnionego pojemnika nawet o 25%. Pomaga to wydłużyć czas nieprzerwanej produkcji, zapewniając lepszą stabilność pojemników na przenośnikach w porównaniu z obecnymi popularnymi bazami dla płaskich pojemników PET, a także poprawia doświadczenia konsumentów. 

vcsprasset-3534731-703185-44ee1551-7eb1-4ddf-8771-e41475e027ca-0

Bardziej zrównoważony i ekonomiczny płaski pojemnik

Baza StarLite HPC, mająca zastosowanie zarówno do nieprzezroczystych, jak i przezroczystych żywic PET, oferuje szerokie możliwości rozwiązań dla pojemników i jest w pełni zgodna z rPET - aż do 100%. Inteligentna, asymetryczna konstrukcja podstawy poprawia dystrybucję materiału, zapobiega nieoczekiwanemu wysunięciu się bazy i przyczynia się do zmniejszenia wagi, tj. zmniejszenia o 0,5 g ilości PET dla bazy pojemnika 500 ml. Udoskonalona inżynieria chłodzenia podstawy dla formy oraz konstrukcja oprzyrządowania poprawiają chłodzenie bazy podczas rozdmuchiwania i mogą zapobiegać spadkom jej temperatury po rozdmuchu - w zależności od kształtu, formatu i wagi butelki.

Dzięki swojej konstrukcji, baza StarLite HPC jest łatwa do rozdmuchiwania i pozwala zmniejszyć ciśnienie rozdmuchu nawet o 10% - t.j. 3 bary dla pojemnika 420 ml. Umożliwia również dalsze przyspieszenie prędkości procesu i zwiększenie wydajności produkcji nawet do 15% powyżej średniej rynkowej. Przykładowo, płaski pojemnik produkowany z szybkością 1600 butelek na godzinę na formę (b/g/f) z zastosowaniem typowej dostępnej na rynku podstawy, może być rozdmuchiwany z szybkością do 1800 b/g/f przy zastosowaniu bazy StarLite HPC, oferując możliwość osiągnięcia nawet 2000 b/g/f - w zależności od kształtu butelki. Dzięki inwestycji w nowy zestaw form wyposażonych w bazę StarLite HPC, można osiągnąć bardzo szybki zwrot kosztów w ciągu mniej niż jednego roku, jednocześnie znacznie zmniejszając emisje gazów cieplarnianych.