Nowe władze Ball Corporation

Nowe władze Ball Corporation
Zmiany na najwyższych szczeblach w Ball Corporation – producenta innowacyjnych opakowań. Z końcem 2012 roku Raymond J. Seabrook – dotychczasowy wiceprezes i dyrektor zarządzający globalnym oddziałem opakowań przeszedł na emeryturę. Zastąpili go: Gerrit Heske oraz Michael Feldser. Nowym prezesem Ball Packaging Europe został Collin Gillis.

Sześćdziesięciojednoletni Ray J. Seabrook pracował w Ballu przez 25 lat. - Przez długą i usłaną sukcesami karierę Ray wnosił znaczący wkład w sukcesy firmy Ball i był kluczowym motorem stojącym za konsekwentnym tworzeniem wartości dla naszych udziałowców – powiedział John A. Hayes, prezes Ball Corporation. - Dzisiaj nasza firma jest silniejsza – w dużej mierze zawdzięcza to przywództwu Ray’a.

Jednym z dwóch następców Seabrook’a jest Gerrit Heske (47 lat) - dotychczasowy prezes Ball Packaging Europe. Heske rozpoczął karierę w firmie w 1993 roku jako pracownik Centrum Technicznego, zlokalizowanego w tamtym okresie w Brunszwiku. Przez 15 lat zajmował czołowe stanowiska w europejskich strukturach firmy. W 2008 roku został wiceprezesem wykonawczym oraz prezesem w europejskim oddziale opakowań firmy Ball. Od stycznia 2013 roku Heske przejął obowiązki starszego wiceprezesa Ball Corporation oraz dyrektora operacyjnego globalnego oddziału metalowych opakowań do napojów.

Starszym wiceprezesem Ball Corporation został także Michael Feldser (61 lat), który będzie pełnił obowiązki dyrektora operacyjnego globalnego oddziału metalowych opakowań do żywności i artykułów gospodarczych. Feldser stał do tej pory na czele oddziału firmy Ball na terenie Ameryki Północnej i Południowej. Pracę w firmie Ball rozpoczął w roku 2006 jako prezes oddziału aerozoli i opakowań specjalistycznych. Feldser związany jest z branżą opakowań od ponad 30 lat. Po przejściu Gerrita Heske do globalnego oddziału opakowań, nowym prezesem Ball Packaging Europe został Colin Gillis (59 lat). Gillis był prezesem Latapack-Ball Embalagens, Ltda., spółki joint venture firmy Ball w Brazylii. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Ball Asia Pacific, Ltd. Podczas swojej 39-letniej kariery w firmie Ball Gillis zarządzał także zakładami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Na stanowisku prezesa Latapack-Ball Embalagens, Ltda Gillis’a zastąpił Tony Barnett (47 lat). Barnett zajmował do tej pory stanowisko dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za rozwój firmy – jest autorem udanego wejścia Balla na rynek serbski. Barnett ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży opakowaniowej. Do firmy Ball dołączył w 1999 roku.