Nowe wytłaczarki Zamak

Nowe wytłaczarki Zamak
Firma Zamak opracowała nową serię wytłaczarek modułowych Mline.

Wytłaczarki Zamak o nazwie Mline zostały już zaprezentowane podczas listopadowych targów RubPlast Expo w Sosnowcu, gdzie zdążyły nawet zapracować na targową nagrodę jako najlepsze osiągnięcie innowacyjne.

Warto odnotować fakt wypuszczenia nowej serii maszyn i to nie tylko dlatego, że ktoś je nagrodził, ale przede wszystkim dlatego, że na polskim rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych bardzo rzadko można się pochwalić skonstruowaniem typowo polskich maszyn. Bo przecież jak doskonale wiadomo, przytłaczająca większość urządzeń pracujących na chwałę rodzimej branży przetwórczej powstaje zagranicą i w oparciu o obcą myśl technologiczną.

Wytłaczarki modułowe Zamak składają się z podstawowego modułu napędowego o nazwie UniDrive, który może występować w dwóch wielkościach oraz modułów dostawnych takich jak moduł wytłaczarki dwuślimakowej walcowej, stożkowej, jednoślimakowej.

Zamak na RubPlast Expo 2010


Moduł UniDrive jest jednostką napędową, pomiarową i sterującą szeregiem urządzeń stanowiących moduły z nim współpracujące. Standardowo wyposażony jest w sterowany wektorowo silnik napędowy z niezależnym chłodzeniem. Pomiar momentu obrotowego oraz prędkości obrotowej na wyjściu z modułu realizowany jest przez niezależny, bardzo dokładny przetwornik. W jednostce zabudowano wewnętrzny, zamknięty wodny układ chłodzenia oraz podciśnieniowy układ odgazowania.

Wymienione cechy powodują że UniDrive jest jednostką uniwersalną z możliwością szerokiej rozbudowy. Do współpracy z UniDrive nadają się oczywiście wytłaczarki jedno i dwuślimakowe. Ponadto do modułu wytłaczarki stożkowej dwuślimakowej możliwe jest podłączenie wtryskarki laboratoryjnej o pojemnościach wtrysku 5 cm3 dla IM-5 lub 15.
Warto też nieco przybliżyć wspomniane już systemy wodnego chłodzenia i podciśnieniowego odgazowania. Jeśli idzie o system wodnego chłodzenia to jest on zamknięty i zainstalowany w module napędowym. Odpowiada za utrzymywanie temperatury w strefie zasypu modułów wytłaczarkowych. System należy zaliczyć do wysoce ekologicznych.

Z kolei system podciśnieniowego odgazowania znajduje się w module napędowym. Można go podłączyć do dowolnie wybranego gniazda segmentu cylindra układu dwuślimakowego, bądź do wybranego gniazda cylindra wytłaczarki jednoślimakowej. Opcjonalnie do systemu odgazowania możliwe jest podłączenie dwóch gniazd odgazowujących, podłączonych do jednej pompy podciśnieniowej.

Oprogramowanie modułu UniDrive rozpoznaje automatycznie, które urządzenie zostało z nim po-łączone, co powoduje, że cały zestaw jest gotowy do użycia bezpośrednio po połączeniu. Sterowanie modułem odbywa się z poziomu kolorowego, dotykowego panelu operatorskiego. Układ sterowania posiada możliwość archiwizacji danych na zewnętrznym dysku USB.


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09