Nowe wytłaczarki Zeus

Nowe wytłaczarki Zeus
Firma Tecnomatic wprowadziła na rynek nowe modele wytłaczarek z rodziny Zeus. W naszym kraju przedstawicielem włoskiego przedsiębiorstwa jest spółka PTC.

Nowej generacji wytłaczarki z serii Zeus współpracują z głowicą pozwalającą na prowadzenie produkcji przy niskim ciśnieniu wytłaczania. W skład całego systemu wchodzi m.in. zestaw wanien próżniowych i chłodniczych z zastosowanym systemem PAC, umożliwiającym wewnętrzne chłodzenie rury dodatkowym strumieniem powietrza. Innymi słowy, w celu optymalizacji procesu zastosowano również innowacyjne chłodzenie sterowania wytłaczarki, które wykorzystuje ciecz jako czynnik chłodzący. Dodatkowo zastosowano nowy panel dotykowy synchronizujący zużycie energii z systemem grawimetrycznego podawania tworzywa podczas produkcji.

Stosunek długości do średnicy (L/D) wynosi w omawianym rozwiązaniu 37. Urządzenie jest wyposażone w nowy napęd oraz nowy profil ślimaka i tuleję zabierającą. Jak tłumaczy jego producent zapewnia oszczędność energii o ok. jedną piątą w porównaniu z wcześniejszymi systemami oferowanymi przez firmę, co jest zresztą rejestrowane i wyświetlane na panelu sterowniczym użytych wytłaczarek. Głowica z technologią spiralną została wyposażona w moduł koekstruzji wytłaczania.

Podczas jednego z dni otwartych służących premierowemu pokazowi pracy maszyn produkowano na nich rury dwuwarstwowe z polietylenu dostarczanego przez koncern Borealis.

Czytaj więcej: Wytłaczarki 81

brak
 

Kompletne linie do recyklingu, linie do wytłaczania rur, profili, płyt i folii, urządzenia do chłodzenia wody i powietrza procesowego, systemy centralnego podawania, urządzenia laboratoryjne, roboty i manipulatory, podajniki, suszarki, odwilżacze, dozowniki, młyny, sita, separatory, nawijarki do rur

Polska