Nowe zamknięcia wykonane z jednego tylko materiału

Nowe zamknięcia wykonane z jednego tylko materiału
Brytyjski koncern RPC Containers Halstead zaprezentował właśnie całkowicie nowatorskie zamknięcie przeznaczone do butelek do sosów stawianych do góry dnem. Opracowany projekt został już zgłoszony do opatentowania.

Jak twierdzą twórcy produktu nowe zamknięcie zapewnia większą wygodę konsumentom i jest korzystniejsze dla środowiska naturalnego.

Jego przewaga nad innymi tego typu produktami polega na tym, że tym razem projektanci aplikatora kontrolującego przepływ produktu, nie skorzystali z silikonu. Ich projekt wykorzystuje natomiast w otworze wylotowym specjalnie opracowaną technologię.

Pozwala ona na zastosowanie mniejszego otworu, co usprawnia dozowanie produktu, a także stwarza tzw. efekt wsysania. Oznacza to, że produkt wciągany jest po użyciu z powrotem do butelki, pozostawiając po każdorazowym zastosowaniu czysty otwór.

To tylko jedna z jego zalet. Nowoopracowane zamknięcie wykonane jest w całości z jednego materiału. W przeszłości były to natomiast mieszanki. Wykorzystanie jednego materiału pozwala zaś na łatwiejszy recykling. To ważna cecha, bo coraz więcej detalistów i producentów upomina się o tego typu właściwości.

Ponadto wydłużony, w porównaniu z dotychczasowymi, aplikator umożliwia dokładniejsze i przede wszystkim w pełni kontrolowane wyciskanie produktu.

W jaki sposób urządzenie działa? Zatyczka w odchylanej części wieczka zatyka aplikator po zamknięciu butelki, co pozwala na przechowywanie sosów do góry dnem i to bez najmniejszych wycieków.

Jeśli chodzi o sposób formowania zamknięcia, to odbywa się ono wtryskowo z polipropylenu. Tworzywo jest wtłaczane do formy, w której zastyga w kształtkę. Aplikator dostępny jest w dwóch rozmiarach - do keczupu i sosów oraz do majonezu i sosów sałatkowych. W niedalekiej przyszłości producent zaoferuje również cała gamę większych rozmiarów.

Zdaniem szefostwa RPC Containers Halstead konsumenci doceniają wygodę zapewnianą przez wydłużony aplikator. Chwalą sobie przede wszystkim bardziej precyzyjne wyciskanie sosu. Z kolei producenci, którzy już używają aplikator zwracają uwagę na korzyści ekonomiczne zapewniane przez zastosowanie przy wytwarzaniu tylko jednego materiału.

Czytaj więcej: Opakowania 1108