Nowi kierownicy obszaru technicznego i serwisowego w Vecoplan AG

Nowi kierownicy obszaru technicznego…

Dwa obszary firmy Vecoplan AG mają od teraz nowych kierowników: od początku czerwca Andreas Jung jako kierownik techniczny odpowiada za łańcuch dostaw, natomiast w połowie miesiąca Jochen Pfeil objął kierownictwo w obszarze serwisowym. 

Od 1 czerwca br. działy zakupów, elektrotechniki, projektowania produktów, zarządzania produktami, produkcji i jakości podlegają Andreasowi Jungowi (54 l.). Jest on nową twarzą w firmie Vecoplan i jako kierownik techniczny odpowiada za łańcuch dostaw. Po zdobyciu wykształcenia zawodowego, jako technik budowy maszyn, kontynuował edukację i ukończył studia na kierunku budowy maszyn. Następnie pracował w dwóch przedsiębiorstwach zajmujących się budową maszyn - jako kierownik techniczny czy kierownik zakładu w znacznym stopniu przyczyniał się do ich sukcesu na rynku krajowym i międzynarodowym. Do kwietnia bieżącego roku kierował całym procesem produkcji w przedsiębiorstwie działającym na rynku międzynarodowym, zajmującym się budową maszyn specjalnych w branży automatyki. 

andreas-jung
Andreas Jung

Z dniem 15 czerwca również obszar serwisowy zyskał nowego kierownika głównego: Jochen Pfeil (53 l.) już od prawie 30 lat pracuje na różnych stanowiskach w firmie Vecoplan i może poszczycić się gruntowną znajomością produktów oraz kompleksową wiedzą o rynku. Jako certyfikowany technik budowy maszyn i kierownik projektów zgromadził bogate doświadczenie i od 2010 roku kierował działami montażu, rozruchu i serwisu w terenie. Zastąpił na stanowisku Markusa Claudy'ego, który opuścił Vecoplan po pięciu i pół roku. 

Wraz z objęciem nowych stanowisk Andreas Jung i Jochen Pfeil zostali także powołani do zespołu kierowniczego przedsiębiorstwa. - Obaj nowi kierownicy to doświadczeni na rynku międzynarodowym i cieszący się uznaniem eksperci, których udało nam się pozyskać do zarządzania łańcuchem dostaw i obszarem serwisowym - mówi z zadowoleniem Werner Berens, członek zarządu (CEO) firmy Vecoplan AG. - Dzięki temu jesteśmy doskonale przygotowani na wyzwania, jakie czekają nas w przyszłości - uzupełnia kolega z zarządu, Michael Lambert (CFO).

jochen-pfeil
Jochen Pfeil

Czytaj więcej:
Maszyny 574
Młyny 34

Producent maszyn i systemów z zakresu gospodarki
 

Producent maszyn i systemów z zakresu gospodarki zasobami i recyklingu, przeznaczonych do rozdrabniania, transportu i przetwarzania drewna, biomasy, tworzyw sztucznych, papieru, innych cennych surowców, takich jak odpady komunalne i przemysłowe.

Niemcy