Nowoczesna miniwytłaczarko - rozdmuchiwarka General Plastics

Nowoczesna miniwytłaczarko… Firma General Plastics otrzymała główne wyróżnienie ubiegłotygodniowych targów RubPlast za najbardziej innowacyjny produkt zaprezentowany podczas wystawy, która odbyła się w Sosnowcu.

Firma otrzymała Medal EXPO Silesia za swoją miniwytłaczarko - rozdmuchiwarkę pneumatyczną model GB-PM 28 T. Maszyna jest przeznaczona do przetwórstwa polipropylenu, polietylenu i tworzywa PETG. Seria jest przeznaczona przede wszystkim do produkcji opakowań dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego. Można na nich wytwarzać opakowania o pojemności od 2 do 500 ml z wydajnością dochodzącą do 2 tys. sztuk na godzinę. Maszyny produkowane przez General Plastics to pierwsze miniwytłaczarko - rozdmuchiwarki pneumatyczno-mechaniczne skonstruowane i wyprodukowane w naszym kraju.

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego, stosowane powszechnie w tego typu maszynach układy hydrauliczne m.in. układ jezdny wózka, zamykanie formy, układ ruchu trzpieni kalibrujących zostały zastąpione napędami pneumatyczno – mechanicznymi. Zastosowano też nowatorskie rozwiązania mechaniczne, zgłoszone już do Urzędu Patentowego, które w połączeniu z wprowadzeniem napędów pneumatycznych w układach zamykania form i ruchu trzpieni rozdmuchowych pozwoliło na uzyskanie dużych sił przy wykorzystaniu siłowników pneumatycznych o niewielkich średnicach.

Nowoczesna miniwytłaczarko - rozdmuchiwarka firmy General Plastics

Miniwytłaczarko - rozdmuchiwarki General Plastics zużywają średnio o połowę mniej energii w porównaniu z podobnymi maszynami. Producent tych maszyn korzysta z podzespołów i elementów od czołowych europejskich producentów, takich jak Siemens, Bosch – Rexroth i Festo.

W wyposażeniu standardowym miniwytłaczarko – rozdmuchiwarek znajdują się szafa sterownicza ze sterowaniem centralnym i panelem dotykowym, gorący nóż, podnoszenie i opuszczanie głowicy, silnik z przemiennikiem częstotliwości oraz stacja gradowania. Opcjonalnie maszyny mogą być wyposażone w wielopunktowy system regulacji grubości ścianki, stację automatycznego wykrawania, obrotowy ruch trzpieni rozdmuchowych oraz oczywiście urządzenia peryferyjne.

Warto wiedzieć, że niedawno General Plastics przeprowadziłna omawianej maszynie testy dotyczące przetwarzania tworzywa Tritan produkowanego przez amerykański koncern Eastman. W Polsce nie było do tej pory urządzenia, które by mogła przetwarzać to tworzywo. Tritan jest stosunkowo nowym tworzywem na rynku. Produkowane z niego wyroby mogą być sterylizowane w gorącej wodzie. Stąd główne zastosowanie surowca to butelki do mleka i innych napojów dla niemowląt. Jest to bardzo wygodne dla mam niemowlaków i małych dzieci, które w warunkach domowych mogą łatwo sterylizować butelki gotując je przez chwilę w wodzie. Poza tym wyroby z Tritanu są wysokoprzezroczyste i przyjemne w dotyku.

Czytaj więcej:
Maszyny 603