Nowości firmy Velox dla branży kompozytów

Nowości firmy Velox dla branży…
Firma Velox, która przez wielu klientów kojarzona jest przede wszystkim jako dystrybutor tworzyw sztucznych, przed dwoma laty przejęła biznes kompozytowy od firmy Azelis, stając się jednocześnie ważnym graczem na rynku dystrybucji materiałów do produkcji wyrobów kompozytowych. Podczas tegorocznych targów Kompozyt-Expo o ofercie w tym zakresie opowiedział nam Mariusz Warcholiński, menedżer ds. sprzedaży w dziale kompozytów polskiego oddziału spółki Velox.

Firma posiada pełne portfolio produktowe skierowane do firm działających w branży, na które składają się żywice, żelkoty i kleje, system do budowy modeli, wzmocnienia szklane i węglowe, materiały przekładkowe, wypełniacze i dodatki, środki polerskie i rozdzielające oraz narzędzia do laminowania.

Warcholiński zwrócił uwagę na względną jednolitość oferty różnych dystrybutorów, wynikającą z powtarzalnych oczekiwań klientów. Do najciekawszych nowych rozwiązań zaliczył system żywic spienionych firmy Ruhl Puromer, który pozwala na uzyskanie lekkiego laminatu o wadze o 30 proc. niższej niż w przypadku tradycyjnych żywic poliestrowych. Inną nowością w ofercie dystrybutora jest system przekładkowy wykonany w całości z papieru, którego głównym odbiorcą jest branża motoryzacyjna.

Więcej na temat nowych rozwiązań w ofercie firmy Velox w naszym materiale wideo.


Czytaj więcej: Kompozyty 192 Targi 1025