Nowości na 10-lecie Wittmann-Battenfeld

Nowości na 10-lecie Wittmann-Battenfeld… W dniach 13 i 14 czerwca firma Wittmann-Battenfeld, wraz ze swoimi Klientami, świętować będzie swoje 10-lecie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczenia 14 wtryskarek Power Serie w interesujących i zróżnicowanych aplikacjach. Program prezentacji zostanie uzupełniony nowościami z zakresu robotów i urządzeń peryferyjnych Wittmann.

Dokonana przed 10-ciu laty integracja Battenfeld Kunststofftechnik z Grupą Wittmann była sygnałem do rewizji i przebudowy całego programu maszynowego firmy. Pod nazwą PowerSeries opracowano i wprowadzono do oferty firmy szereg maszyn, które wkrótce osiągnęły pozycję liderów na rynku wtryskarek pod względem efektywności energetycznej, dokładności procesu, elastyczności wykorzystania i łatwości obsługi. Konstrukcje PowerSerie są cały czas rozbudowywane o nowe maszyny, które zaprezentowane zostaną na obchodach 10-cio lecia firmy.

Wtryskarka pionowa VPower

W dniach 13-14 czerwca Wittmann-Battenfeld zaprezentuje całą gamę produktów PowerSeries, w tym prototyp nowej wtryskarki pionowej VPower. Pokazana zostanie maszyna VPower 160/750 ze stołem obrotowym o napędzie serwoelektrycznym i średnicy 1600 mm. Nowa wtryskarka pionowa wymaga znacznie mniejszej powierzchni ustawczej. Jej ergonomiczna konstrukcja z niską wysokością roboczą zapewnia wygodę obsługi. Stół obrotowy o napędzie serwoelektrycznym oferuje bardzo krótki czas obrotu. Jednostka wtryskowa może być łatwo przekształcona z pionowej na poziomą nawet w zakładzie użytkownika, po dostawie maszyny. Nowa konstrukcja układu zamykania umożliwia centralne doprowadzanie mediów od dołu stołu lub instalację kompaktowego rozdzielacza centralnego. Dzięki otwartej konstrukcji maszyna szczególnie dobrze nadaje się do integracji z systemami automatyzacji podającymi zapraski lub odbierającymi gotowe wyroby.

Wtryskarka pionowa VPower


Wtryskarka EcoPower Xpress 500

Kolejną nowością będzie 500-tonowa szybkobieżna wtryskarka elektryczna EcoPower Xpress 500/3300+. która będzie produkować w technologii IML, z czasem 8,5 s, wiadra o pojemności 2,8l. Produkcja
będzie możliwa dzięki 4-krotnej formie wtryskowej dostarczonej przez włoską firmę Abate. Z wtryskarką współpracować będzie system IML bazujący na jednoosiowym robocie Wittmann W837. Maszyna wyposażona będzie w system CMS (Central Monitoring System), który w sposób stały zapewnia kontrole stanu technicznego maszyny i zapewnia monitoring wszystkich istotnych parametrów pracy wtryskarki.

Wtryskarka EcoPower Xpress 500


Stół obrotowy o średnicy 2000 mm

Ciekawym elementem prezentacji będzie maszyna do wtrysku dwukomponentowego COMBIMOULD MacroPower 1300 / 5100H / 750L, na której wykonywany będzie element systemu wentylacji samochodu. Forma 1+1 zamocowana zostanie na stole obrotowym o średnicy 2000 mm.

Stół obrotowy Macropower


Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć największą obecnie produkowaną przez zakład w Kottingbrunn wtryskarkę o sile zamykania 2000t, COMBIMOULD MacroPower 2000 / 12800H / 350L - to kolejna wtryskarka w wykonaniu do wtrysku dwukomponentowego. Maszyna zostanie wyposażona w robota nowej generacji serii Wittmann WX 173.

Czytaj więcej:
Roboty 212

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum