Nowy cykl szkoleń w PlastigoAcademy

Nowy cykl szkoleń w PlastigoAcademy…
W nowym roku ruszył kolejny cykl szkoleń PlastigoAcademy. Według przedstawicieli firmy Plastigo, dzięki nabytym doświadczeniom oraz opiniom uczestników poprzednich edycji, tegoroczna oferta jest dokładnie dopasowana do potrzeb przetwórców. W programie pojawią się zarówno dotychczasowe, sprawdzone tematy, jak i zupełnie nowe zagadnienia. Niewątpliwie korzystna dla uczestników jest także warsztatowa forma zajęć prowadzonych m.in. w Laboratorium Badania Tworzyw Polimerowych PlastigoLab.

- Przygotowując ofertę szkoleń w tym roku, podeszliśmy do tematu bardzo kompleksowo - mówi Roksana Tomaszewska, koordynator szkoleń PlastigoAcademy. - Z jednej strony zasięgnęliśmy opinii bezpośrednio u uczestników, z drugiej - obserwowaliśmy, jakie tematy dotychczas cieszyły się największym zainteresowaniem. Oferta na 2015 rok jest właśnie takim optymalnym połączeniem, które powinno trafić w oczekiwania szerokiej grupy przetwórców planujących poszerzanie wiedzy w nadchodzącym roku.

Plastigo przygotowało kalendarz szkoleń otwartych na każdy z dwunastu miesięcy roku. W nowym cyklu w dotychczasowe programy wplecione zostały nowe zagadnienia - jak na przykład konstrukcja wyrobów polimerowych oraz recykling tworzyw - oraz zajęcia w PlastigoLab. Wśród nowości tematycznych można z kolei wymienić takie tematy, jak poprawny dobór tworzywa do aplikacji, technologia łączenia tworzyw, wdrażanie systemów gorącokanałowych oraz narzędzia organizacji produkcji. W opcji dodatkowej szkoleń, możliwych do zrealizowania w formie otwartej lub zamkniętej, pojawi się z też obsługa wtryskarki, blok dotyczący wytłaczania, moldflow oraz dwudniowy kurs z kontroli jakości. W dalszym ciągu, jedną z opcji szkoleniowych będzie organizacja zajęć o tematyce ściśle dopasowanej do potrzeb klienta.

- Nowy rok zaczynamy bardzo mocnym akcentem - mówi Roksana Tomaszewska. - W styczniu odbyły się już dwa szkolenia, na luty zaplanowane są trzy. Pokazuje to ogólną tendencję wzrostu zainteresowania pogłębianiem wiedzy, a my staramy się odpowiadać na ta tendencję naszym poszerzonym programem. Cały czas zresztą staramy się go rozbudowywać, dlatego szczegóły najlepiej sprawdzać na bieżąco naszej stronie internetowej, u doradców albo bezpośrednio u mnie.

Pierwsze szkolenie z nowego cyklu "Czego nie wiesz o tworzywach – zyskaj przewagę opartą na wiedzy", zaplanowane jest na 6 lutego. Pełny plan szkoleń otwartych dostępny jest na stronie internetowej PlastigoAcademy.

PlastigoAcademy
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81