Nowy dyrektor ds. innowacji w Untha

Nowy dyrektor ds. innowacji…

Untha shredding technology GmbH, austriacki producent niezawodnych rozwiązań do rozdrabniania, który swój oddział ma również w Polsce, rozszerza swoją kadrę kierowniczą, powołując Stefana Scheiflingera-Ehrenwertha na stanowisko Chief Innovation Officer (CIO). Untha posiada rozległą wiedzę specjalistyczną i wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozdrabniania. Powołaniem na to stanowisko Untha wskazuje obrany kurs na dalszy rozwój swojej pozycji konkurencyjnej.

Sercem rozdrabniaczy Untha jest ich innowacyjna technologia - koncentrująca się na wydajności, niezawodności, łatwości obsługi i efektywności energetycznej. Untha posiada ponad 45-letnie doświadczenie w dziedzinie przemysłowych rozwiązań rozdrabniania i zawsze chętnie je rozwija. Aby rozszerzyć swoją pozycję lidera innowacji na rynku technologii rozdrabniania i osiągnąć cele wzrostu na nadchodzące lata, firma z siedzibą w Salzburgu wzmocniła swój zespół zarządzający.

Pasja do innowacji i technologii

Stefan Scheiflinger-Ehrenwerth posiada rozległą wiedzę na temat branży recyklingu, a także wiedzę techniczną i doświadczenie w dziedzinie innowacji, zarządzania produktami i cyfryzacji. Pracował na wielu międzynarodowych rynkach, a jego ostatnim stanowiskiem był dyrektor ds. zarządzania produktami i inżynierii aplikacji w firmie, w której spędził osiem lat.

W swojej nowej roli CIO w Untha jest odpowiedzialny za działy badań, rozwoju produktów i zarządzania, a także konstrukcję. Jego plan działania będzie zatem obejmował nie tylko same rozdrabniacze, ale także produkty cyfrowe firmy, takie jak system wspomagania GENIUS, portal klienta MyUntha i technologię sterowania.

- Dzięki Stefanowi Scheiflinger-Ehrenwerthowi mamy teraz CIO, który zna naszą branżę od wielu lat, a także posiada rozległą wiedzę techniczną. Dzięki swojemu innowacyjnemu duchowi i doświadczeniu wniesie on znaczący wkład w dalszy rozwój naszych rozdrabniaczy, a tym samym całej firmy. Cieszymy się, że mamy go w naszym zespole - mówi Alois Kitzberger, CEO Untha shredding technology.

- To, co mnie wyróżnia, to moja pasja do innowacji i dążenie do ciągłego ulepszania rzeczy, nawet jeśli są już bardzo dobre, w celu opracowania jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań w zakresie rozdrabniania. Pełniąc funkcję CIO w Untha shredding technology, zawsze chcę stawiać naszych klientów w centrum wszystkiego, co robimy, zgodnie z filozofią naszej firmy. Nasze rozwiązania do rozdrabniania powinny wspierać ich w codziennej pracy, upraszczać ją i przyczyniać się do większego recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Jestem zwolennikiem koncepcji "otwartych innowacji": jeśli uwzględnimy specyfikę klientów i ich doświadczenia na wczesnym etapie, możemy opracować jeszcze lepsze maszyny i inteligentniejsze produkty. W końcu innowacja lub nowe rozwiązanie staje się udanym produktem na rynku tylko wtedy, gdy zostanie zaakceptowane przez klientów - dodał Stefan Scheiflinger-Ehrenwerth, który będzie reprezentował Untha po raz pierwszy na targach IFAT 2024 w maju - dodał

Prekursorski duch i pełna odpowiedzialność

Ponad 15 000 rozdrabniaczy Untha pracuje na całym świecie, przetwarzając szeroką gamę odpadów i materiałów w celu ich ponownego wykorzystania, recyklingu i odzysku energii.

Untha jest pionierem w dziedzinie rozdrabniaczy 4-wałowych. Posiada jednak również imponujące portfolio produktów w zakresie szczególnie wydajnych rozdrabniaczy 1- i 2-wałowych, a dzięki napędowi Untha Eco Power Drive oferuje obecnie prawdopodobnie najbardziej innowacyjny i energooszczędny napęd na rynku rozdrabniania. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z ciągłym rozwojem produktów i usług jest kluczowym czynnikiem sukcesu firmy. W maju 2024 r. Untha zaprezentuje zaawansowaną generację swoich już znanych na całym świecie 4-wałowych rozdrabniaczy - klasę RS. Rozdrabniacze te są szczególnie odpowiednie do przetwarzania trudnych materiałów, takich jak metale, odpady elektroniczne, dyski twarde, odpady produkcyjne, kompozyty, baterie i sprzęt AGD.

IFAT 2024: Premiera nowego 4-wałowego rozdrabniacza Untha

Na IFAT 2024 - wiodących na świecie targach gospodarki wodnej, ściekowej, odpadami i surowcami - Untha zaprezentuje nową generację swoich 4-wałowych rozdrabniaczy oraz wiele innych atrakcji. CIO Stefan Scheiflinger-Ehrenwerth będzie na miejscu wraz z zespołem Untha, aby towarzyszyć premierze nowej klasy RS.

stefan-scheiflinger-ehrenwerth
Stefan Scheiflinger-Ehrenwerth, CIO w Untha shredding technology,z maszyną Untha RS100 w siedzibie firmy w Kuchl koło Salzburga
(Zdjęcie: UNTHA shredding technology GmbH)

Czytaj więcej:
Ekologia 637
Młyny 36
Recykling 1027