Nowy gatunek PP do wyrobu opakowań cienkościennych

Nowy gatunek PP do wyrobu opakowań cienkościennych
Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. wprowadziła do sprzedaży nowy gatunek polipropylenu Moplen EP549U, który może być stosowany do wyrobu różnego rodzaju cienkościennych pojemników i opakowań. Aktualnie jest on wytwarzany w fabryce LyondellBasell w Europie Zachodniej.

Kopolimer blokowy Moplen EP549U charakteryzuje się wysoką udarnością i sztywnością. To wyjątkowe połączenie cech w przypadku gatunków o dużym wskaźniku szybkości płynięcia, który dla tego gatunku wynosi ok. 70 g/10 min. Dzięki temu nowy gatunek umożliwia produkcję cienkościennych opakowań o wysokiej sztywności i odporności na obciążenie.

Właściwości te są również zachowane w niskiej temperaturze, co sprawia, że nowy gatunek wyróżnia się na tle typowych tworzyw. Udarność jest kluczowym parametrem w przypadku pojemników, które muszą wytrzymać rygorystyczne warunki transportowania i składowania nie tylko w niższej temperaturze, ale również w warunkach głębokiego mrożenia. Moplen EP549U może być stosowany m.in. do produkcji pojemników na lody, wieczek oraz innych pojemników do pakowania żywności oraz produktów nieżywnościowych, które są w sposób ciągły poddane działaniu niskich temperatur.

Pojemniki wykonane z tego gatunku mają doskonałe właściwości mechaniczne i wysoką płynność w stanie stopionym. Moplen EP549U spełnia wymagania w zakresie kontaktu z żywnością.

Połączenie wysokiej płynności z odpowiednio zaprojektowanymi właściwościami w zakresie uwalniania z formy umożliwia łatwe przetwórstwo tego gatunku na wysokowydajnych wtryskarkach. Wysoka płynność tworzywa Moplen EP549U pozwala zmniejszyć grubość ścianek, a dzięki kontrolowanej reologii, wymiary wyrobów końcowych są stabilne.

Moplen EP549U