Nowy gatunek PP do wytłaczania na polskim rynku

Nowy gatunek PP do wytłaczania na polskim rynku
Moplen RP390H - to nowy gatunek polipropylenu w ofercie Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż. Produkt wytwarzany w zachodnioeuropejskiej fabryce LyondellBasell dostępny był wcześniej jako tzw. gatunek rozwojowy pod nazwą Moplen RP2531.

Nowy materiał jest kopolimerem randomicznym i jest produkowany z użyciem katalizatora Zieglera-Natty. W porównaniu do tradycyjnych gatunków wykazuje większą elastyczność w warunkach przetwórstwa oraz oferuje lepsze właściwości estetyczne w zakresie przezroczystości i wyższego połysku.

Gatunek ten jest przeznaczony przede wszystkim do wytwarzania opakowań do żywności, opakowań do chemii gospodarczej i kosmetyków, które mają charakteryzować się doskonałymi właściwościami estetycznymi, aby przyciągnąć uwagę konsumenta. Moplen RP390H może być wykorzystywany do wytwarzania opakowań o strukturze wielowarstwowej, zarówno w warstwie zewnętrznej, jak i w wewnętrznej w przypadku detali produkowanych m.in. metodą wytłaczania z rozdmuchem.

Moplen


Zestaw dodatków stosowany w produkcji nowego gatunku dobrze wpływa na proces jego przetwórstwa, dzięki czemu powierzchnia wytwarzanych wyrobów jest
gładka i ma wysoki połysk. W przypadku wykorzystania gatunku Moplen RP390H do produkcji wysokiej jakości opakowań do kosmetyków, rekomendowany jest proces wstępnej produkcji na linii do wytłaczania z rozdmuchem. Ma on na celu wytworzenie na narzędziach odpowiedniej powłoki gwarantującej optymalne właściwości estetyczne i optyczne wytwarzanych detali.

Potencjalne zastosowania konsumenckie nowej odmiany Moplenu to np. opakowania do żywności i produktów diety wegetariańskiej, opakowania na środki do pielęgnacji ciała, kosmetyki i napoje czy wyroby AGD.

Moplen