Nowy polipropylen firmy SABIC

Nowy polipropylen firmy SABIC…
Koncern SABIC wprowadził na światowy rynek tworzyw sztucznych nowy gatunek poliolefin. Chodzi o wysoko przezroczysty typ polipropylenu przeznaczonego dla wielorakich obszarów zastosowań związanych z techniką wytłaczania z rozdmuchiwaniem.

SABIC z początkiem tego roku uzupełnił swoje i tak już szerokie portfolio polipropylenów przeznaczonych do wytłaczania z rozdmuchiwaniem. Koncern wypuścił właśnie nowoczesny kopolimer PP o nazwie SABIC PP 680K.

Ten nowy gatunek jest najbardziej odpowiedni dla zastosowań, które wymagają niezwykłej przezroczystości, podwyższonej odporności na oddziaływanie wysokiej temperatury, a także dobrej sztywności.

Właściwości SABIC PP 680K sprawiają, że doskonale nadaje się on do wszelkich zastosowań w obrębie branży opakowań dla żywności, a także do butelek dla zastosowań kosmetycznych oraz domowych chemikaliów takich jak np. różne detergenty.

Dzięki kolejnej nowości SABIC dostarcza aktualnie na europejski rynek opakowaniowy bardzo szeroko rozwiniętą ofertę poliolefin przetwarzanych metodą wytłaczania z rozdmuchiwaniem. – Ten nowy gatunek naszego polipropylenu doskonale wypełnia lukę pomiędzy dobrze znanym już polipropylenem Vestolen P 9421 przeznaczonym dla aplikacji związanych z wytłoczonymi rurami oraz polipropylenem PP RA12MN40, który cechuje się wysoką sztywnością, dużą przezroczystością i dużym połyskiem oraz nadaje się do formowania wtryskowego i tworzenia cienkościennych opakowań – mówi Tjerk Lenstra, inżynier w koncernie SABIC. - Wprowadzenie nowego gatunku polipropylenu pokazuje nasze zaangażowanie jeśli chodzi o rozwój rynku kopolimerów.

Warto dodać, że na początku tego roku SABIC wprowadził również polipropylen PP 670Kh do tworzenia zamknięć i nakrętek do opakowań.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-10-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28