Nowy prezes Stowarzyszenia „Polski Recykling”

Nowy prezes Stowarzyszenia…

23 listopada podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia „Polski Recykling”, swoją rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu złożył Szymon Dziak-Czekan, który przewodził organizacji od początku jej istnienia, czyli od 2015 roku. Na miejsce, z którego ustąpił, rekomendował dotychczasowego wiceprezesa zarządu Sławomira Packa. Członkowie obecni na spotkaniu w Krakowie, poparli kandydaturę nowego prezesa.

Ustępujący prezes Szymon Dziak-Czekan jako honorowy członek Stowarzyszenia będzie pełnił funkcję doradcy i pełnomocnika Zarządu, odpowiedzialnego między innymi za kontakt z mediami, legislację oraz prezentowanie stanowiska organizacji podczas sympozjów i konferencji branżowych.

Nowym prezesem zarządu Stowarzyszenia został jego dotychczasowy vice prezes Sławomir Pacek, który biznesowo od ponad dwóch dekad aktywnie działa w branży recyklingu tworzyw sztucznych, szczególnie w zakresie odzysku odpadów opakowaniowych.

dsc01726


Ostatni czas dużych zmian na rynku wymaga ode mnie większego skupienia się na działalności biznesowej - tłumaczy swoją decyzję Szymon Dziak-Czekan - Myślę, że Stowarzyszenie „Polski Recykling” jest na tyle dojrzałą organizacją, że skutecznie będzie reprezentować interesy branży zarówno ze mną jak i beze mnie w zarządzie. Lata wspólnej pracy, ogromna wiedza i doświadczenie nowego prezesa są gwarancją realizacji planowanej strategii rozwoju naszej organizacji - zapewnia Szymon Dziak-Czekan.

Prezes Sławomir Pacek zapewnia, że Stowarzyszenie będzie kontynuować swoje działania w dążeniu do poprawy aktualnej sytuacji branży - Niezmiennie dążymy do wprowadzania istotnych dla rozwoju recyklingu w Polsce ustaw, takich jak m.in. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta - podkreśla prezes Pacek - od października nic się nie zmieniło polska branża recyklingu jest nadal w trudnej sytuacji.

Walne Zgromadzenie Członków SPR wybrało Sławomira Packa na stanowisko prezesa zarządu na trzyletnią kadencję. W skład zarządu SPR wszedł ponadto Pan Jerzy Kamiński, dotychczasowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Skarbnikiem SPR na kolejną kadencję został Mateusz Sówka. Obaj Panowie z imponującymi osiągnięciami w zakresie innowacyjnych metod recyklingu i wieloletnim doświadczeniem.

Na czwartkowym posiedzeniu Zarząd omówił także stan legislacji krajowej i unijnej w sprawie PPWR, czyli rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, a także systemu kaucyjnego. Zaproponowano strategię działań na kolejne lata oraz bilans otwarcia.