Nowy regulator skoku firmy dla systemów GK

Nowy regulator skoku firmy…

Innowacyjny mechaniczny regulator skoku siłownika do systemów GK dysz zamykanych z napędem hydraulicznym pozwala uniknąć defektów powierzchni.

Firma Oerlikon HRSflow opracowała mechaniczny regulator skoku (MSR) dla systemów dysz zamykanych iglicowo napędzanych hydraulicznie, który ułatwia indywidualne ustawienie pozycji otwarcia iglicy w systemach gorącokanałowych. Za pomocą śruby regulacyjnej z podziałką, użytkownik określa indywidualną objętość oleju dla siłownika, którą system używa następnie do ustawienia igły w zamierzonej pozycji. W ten sposób natężenie przepływu tworzywa dla każdej dyszy GK można ustawić niezależnie, a rozkład ciśnienia podczas fazy docisku można kontrolować. 

Oerlikon HRSflow dostarcza swój nowy MSR gotowy do instalacji we wszystkich istniejących seriach siłowników hydraulicznych firmy wyposażonych w elektrozawory. Instalacja może być ograniczona do pojedynczych dysz w systemie w celu obniżenia kosztów. Zajmuje to tylko około 10 minut i można to zrobić bez demontażu formy. Nie są wymagane modyfikacje istniejącego wybrania gorącego kanału. W połączeniu z systemem FLEXspeed firmy Oerlikon HRSflow, prędkość iglicy można również regulować.

Pierwsi użytkownicy jednogłośnie potwierdzają bardzo dobrą przydatność nowego MSR do równoważenia przepływu tworzywa w formowaniu z wtryskiem kaskadowym, a tym samym unikania wad powierzchni za pomocą prostych środków. Liczne próby wykazały również jego skuteczne zastosowanie w formach rodzinnych. 

- Zauważyliśmy, że na liczne problemy z jakością części, które pojawiają się podczas procesu wtrysku, można pozytywnie wpłynąć poprzez zarządzanie i prawidłowe pozycjonowanie iglicy. Nowy MSR jest wynikiem naszych prac nad tym, aby spadek ciśnienia był proporcjonalny do skoku otwarcia iglicy. Pozwala na łatwą regulację iglicy nawet przy sterowaniu hydraulicznym - powiedział Stephan Berz, wiceprezes ds. sprzedaży w Oerlikon HRSflow.

hrsflow-msr
Nowy mechaniczny regulator skoku (MSR) firmy Oerlikon HRSflow dla systemów GK z dyszami zamykanymi z napędem hydraulicznym zapewnia łatwy w użyciu sposób regulacji i równoważenia przepływu stopionego materiału w różnych punktach wtrysku. © Oerlikon HRSflow

O Oerlikon HRSflow 

Oerlikon HRSflow, część szwajcarskiej grupy technologicznej Oerlikon i jej dział rozwiązań do przetwarzania polimerów, ma siedzibę w San Polo di Piave we Włoszech i specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji zaawansowanych i innowacyjnych systemów gorącokanałowych dla przemysłu formowania wtryskowego. Jednostka biznesowa zatrudnia około 1000 osób i jest obecna na wszystkich głównych rynkach światowych. Oerlikon HRSflow produkuje systemy gorącokanałowe w swojej europejskiej siedzibie w San Polo di Piave we Włoszech, w azjatyckiej siedzibie w Hangzhou w Chinach oraz w zakładzie Byron Center w pobliżu Grand Rapids w stanie Michigan w USA. 

Systemy gorącokanałowe dla branży przetwórstwa
 

Systemy gorącokanałowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska