Nowy sterownik systemów GK firmy SISE

Nowy sterownik systemów GK… Francuska firma SISE, jeden z wiodących producentów urządzeń dla branży tworzyw sztucznych, zaprezentowała nową generację wielostrefowych kontrolerów gorących kanałów typu MV2.

Kompaktowe kontrolery nowej serii prezentowane są w dwóch modelach, które mogą kontrolować od 8 do ponad 120 stref. Nowy system jest bardzo łatwy w obsłudze, posiada ekran LCD lub ekran dotykowy. W połączeniu z nowym systemem oprogramowania Win'SISE stanowi dobre narzędzie do codziennej pracy.

Nowy kontroler wyposażony jest w standardzie w niezbędne funkcje, jak np. stała kontrola kalibracji, wyświetlanie udziału mocy i prądu obciążenia poszczególnych stref (Amper) czy alarm dla górnej i dolnej temperatury, zarówno termopary, jak i elementów grzejnych. Urządzenie posiada 4 konfigurowalne programy SoftStart oraz 2 regulowane wartości zadane.

Wśród innych zaawansowanych funkcji można wymienić m.in. programowalne dobieranie stref, regulowana funkcja Boost, pamięć dla wielu układów gorących kanałów, przypisanie stref slave, automatyczne przełączanie na tryb ręczny, diagnoza formy w standardzie oraz wbudowany alarm.

Funkcja Mouldscan umożliwia analizę parametrów elektrycznych elementów grzejnych, jak zainstalowana moc, wzrost temperatury, rezystancja elementu grzejnego itp. Użytkownik może zobaczyć w czasie rzeczywistym schemat zmian temperatury i wartości zadanej dla wybranej strefy. Kiedy strefa działa w nieprawidłowy sposób, np. z powodu wycieku, Moldscan ostrzeże operatora w czasie rzeczywistym poprzez aktywację alarmu.

Nowy sterownik serii M jest szczególnie polecany zarówno do zastosowań, gdzie wymagana jest obsługa dużej ilości stref o dużej mocy, takich jak motoryzacja czy produkcja detali technicznych, jak i do zastosowań o dużej ilości stref - przy produkcji opakowań, kosmetyków i do zastosowań medycznych.

SISE


Założona w 1971 roku firma SISE z siedzibą w Oyonnax położona jest w tzw. Plastikowej Dolinie we Francji. Spółka zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą produktów dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma jest jednym z wiodących producentów regulatorów temperatury form, kontrolerów gorących kanałów, kontrolerów wtrysku sekwencyjnego i urządzeń do monitoringu produkcji. Głównymi odbiorcami są klienci z branży motoryzacyjnej, opakowaniowej, medycznej, kompozytów oraz elektronicznej.

Czytaj więcej:
Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw
 

Urządzenia peryferyjne dla przetwórców tworzyw sztucznych: suszarki tworzyw, dozowniki, mieszadła do wtryskarek, młyny, podajniki, separatory, stacje rozładunkowe, sterowniki, termostaty

Polska, 63-005 Kleszczewo Poznańskie, Poznańska 1