Obieg zamknięty w logistyce

Obieg zamknięty w logistyce…

W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój i ochrona środowiska są priorytetem, logistyka odgrywa kluczową rolę. Jednym z najważniejszych aspektów jest wielokrotne użycie pojemników transportowych gwarantujących trwałość i bezpieczeństwo produktów oraz minimalizowanie kosztów jednorazowych opakowań. W tym kontekście pojemniki plastikowe grupy Utz stanowią innowacyjne rozwiązanie.

Obieg zamknięty w logistyce

Obieg zamknięty to koncepcja, w której produkty i materiały są używane, przetwarzane i ponownie wykorzystywane. W logistyce oznacza to, że pojemniki, w których transportowane są towary, nie są jednorazowe. Zamiast tego, są trwałe, odporne na uszkodzenia, zapewniają możliwość znakowania i trackingu przesyłanego ładunku oraz są łatwe w utrzymaniu higieny transportowanych towarów, a wszystko to w cyklach wielokrotnego użytku.

Pojemniki Grupy Utz

Grupa Utz to wiodący producent pojemników plastikowych. Ich pojemniki są wytrzymałe, lekkie i odporne na uszkodzenia. Co ważne, są również przeznaczone do wielokrotnego użytku. Dzięki temu stanowią doskonałe rozwiązanie w obiegu zamkniętym. Po zakończeniu cyklu życia pojemnika Utz, ze względu na wysoką jakość surowca, z którego jest on wytworzony istnieje możliwość recyklingu pojemnika, jego czyszczenie, zmielenie i ponowne wykorzystanie do produkcji nowych pojemników. Jest to idea Rethink plastic i Reuse plastic w czystej postaci.  

magazyn-e-commerce-fot-georg-utz

Rethink Plastic, Reuse Plastic

Grupa Utz aktywnie działa na rzecz redukcji plastiku. Ich podejście opiera się na ponownym przemyśleniu wykorzystania plastiku. Zamiast jednorazowych opakowań, proponują trwałe pojemniki zwrotne. To nie tylko zmniejsza ilość plastiku w obiegu, ale także oszczędza koszty dzięki optymalizacji procesów oraz wielokrotnemu użyciu trwałych opakowań transportowych, które jednocześnie zmniejszają straty wynikające z uszkodzeń produktów w procesach transportowych obsługiwanych przez opakowania jednorazowe.

Zalety Wielokrotnych Opakowań Plastikowych

  • Ekologia: Wielokrotne pojemniki zmniejszają ilość plastiku w obiegu, przyczyniając się do ochrony środowiska.
  • Ekonomiczność: Inwestycja w trwałe pojemniki zwraca się w dłuższej perspektywie czasowej.
  • Bezpieczeństwo: Pojemniki Utz są odporne na uszkodzenia, co chroni zawartość przed zniszczeniem.
  • Efektywność: Wielokrotne pojemniki ułatwiają procesy logistyczne, zapewniając płynność i bezpieczeństwo transportu.

smart-box-gs1-fot-georg-utz


Przykłady sukcesu w wykorzystaniu modelu obiegu zamkniętego są inspirujące i dowodzą, że ta koncepcja ma realny wpływ na efektywność, bezpieczeństwo i środowisko. Zachęcamy przedsiębiorców z branży logistyki, automatyki magazynowej, Automotive i farmacji do przyjęcia modelu obiegu zamkniętego z wykorzystaniem pojemników Grupy Utz. Wieloletnie doświadczenie zespołu Utz w branży opakowań wielokrotnego użytku daje gwarancję, że razem ze świadomymi ekologicznie partnerami możemy zmniejszyć ślad plastikowy i dbać o przyszłość naszej planety!