Obrazy termiczne procesów przemysłowych

Obrazy termiczne procesów…
Ofertę produktów marki Ircon uzupełniła seria systemów skanowania liniowego w podczerwieni ScanIR3. Systemy te przeznaczone są do tworzenia obrazów termicznych w czasie rzeczywistym i mogą być stosowane w wielu sektorach przemysłu, m.in. w hutnictwie szkła, metalurgii, przemyśle półprzewodnikowym czy przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Skanery liniowe mogą monitorować temperaturę procesów ciągłych oraz temperaturę obiektów przesuwających się na liniach produkcyjnych. Nowa seria obejmuje osiem modeli o różnych zakresach długości fali i różnych zakresach monitorowanych temperatur. Zawierają one celownik laserowy, system chłodzenia wodnego i system oczyszczania powietrza. Są produkowane w trwałych obudowach, przystosowanych do pracy w wymagających warunkach środowiskowych, np. w bardzo wysokich temperaturach otoczenia.

Maksymalna rozdzielczość optyczna nowych skanerów wynosi 200:1, szybkość skanowania - do 150 linii na sekundę, przy 1024 punktach pomiarowych w linii. Urządzenia wykrywają i wyświetlają w czasie rzeczywistym nawet minimalne niejednorodności temperatury obiektu i tzw. hot spoty. ScanIR3 zawiera wykalibrowany sensor podczerwieni skanujący punkty pomiarowe leżące na linii prostej, wykorzystując do tego napędzane przez silnik lusterko zapewniające pole widzenia 90 st. Podczas pomiaru przyrząd generuje dwuwymiarowy obraz rozkładu temperatury. Skaner jest dostarczany w wytrzymałej obudowie połączonej z systemem za pomocą pojedynczego kabla ze złączem typu one-click. Zawiera interfejs Ethernet lub optyczny (opcjonalnie) oraz wiele opcji analogowych i cyfrowych linii I/O. Umożliwia autonomiczną pracę bez potrzeby angażowania zewnętrznego komputera, tym samym eliminując ryzyko np. zawieszenia się systemu operacyjnego Windows. Wyniki pomiarów temperatury są prezentowane w czasie rzeczywistym i mogą być udostępniane w sieci za pomocą serwera OPC lub DDE. Dostarczane wraz ze skanerem oprogramowanie ScanView Pro zawiera rozbudowane funkcje konfiguracyjne i analityczne. W skład systemu ScanIR3 wchodzi ponadto szeroka gama akcesoriów.

Producent urządzenia, firma Raytek GmbH, opracowuje czujniki podczerwieni pod markami Raytek i Ircon, przeznaczone do bezkontaktowego pomiaru temperatury w zakresie od -50 st. C do +3500 st. C.

Czytaj więcej: Technologie 490 Maszyny 498Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-02-10

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02