Omron włącza rozwiązania Microscan Systems do swojego portfolio

Omron włącza rozwiązania Microscan… Dzięki przejęciu Microscan Systems firma Omron zyskuje ponad 35 lat doświadczenia w zakresie odczytu kodów kreskowych, kontroli wizyjnej maszyn i weryfikacji, łącząc je z innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru automatyki przemysłowej w celu zapewnienia wysokiej jakości i wydajności oraz zwiększenia bezpieczeństwa klientów.

Firma Omron Industrial Automation Europe ogłosiła, że w następstwie przejęcia z 2 października 2017 roku nastąpiło włączenie rozwiązań Microscan Systems z dziedziny automatycznej identyfikacji, kontroli wizyjnej maszyn oraz weryfikacji do pełnej linii produktowej urządzeń do kontroli jakości i prowadzenia inspekcji.

Wysoka jakość produkcji oraz możliwość pełnego śledzenia produktów stanowią kluczowy czynnik zapewniający odpowiedni poziom jakości produktu, bezpieczeństwo konsumentów oraz zgodność z obowiązującymi w branży przepisami, a jednocześnie maksymalizujący wydajność. Całkowita identyfikowalność oraz rozwiązania z zakresu prowadzenia inspekcji umożliwiają producentom monitorowanie produktów podczas procesu produkcyjnego, a także rejestrowanie jego poszczególnych etapów w celu optymalizacji jakości i zapewnienia szybkiego wykrywania błędów. Istnieje również możliwość śledzenia poszczególnych produktów i podzespołów w łańcuchu dostaw, od momentu opuszczenia fabryki po zakup przez użytkownika końcowego.

Dzięki przejęciu firmy Microscan Systems Omron posiada w ofercie efektywne rozwiązania do odczytu kodów kreskowych na rynku produktów przemysłowych. Celem jest dalszy rozwój kontroli sprzętu produkcyjnego oraz linii produkcyjnych przy zastosowaniu technologii IoT do łączenia niemal wszystkich przedmiotów w halach produkcyjnych, w tym podzespołów i maszyn. Umożliwi to zastosowanie w halach elastycznych rozwiązań z zakresu automatyki w celu sprostania zróżnicowanym wymaganiom klientów.

"Będziemy dążyć do opracowania nowych kompleksowych rozwiązań poprzez połączenie możliwości sprzętu i oprogramowania Microscan, które zapewniają stabilny odczyt i kontrolę wydajności nawet w najbardziej wymagających warunkach, z ugruntowanymi kompetencjami firmy Omron w obszarze automatyki", dodał Jan Nieswandt. "Jesteśmy dumni, mogąc udostępnić pierwszy efekt tego wspólnego przedsięwzięcia: kompaktowy czytnik kodów kreskowych V430-F z automatyczną regulacją ostrości. Charakteryzuje się on odporną aluminiową obudową o stopniu ochrony IP67 i zapewnia najdokładniejszy w swojej klasie odczyt kodów 1D/2D lub kodów DPM w procesie produkcji elektroniki motoryzacyjnej, artykułów żywnościowych i innych towarów, a także w branży farmaceutycznej".

Omron