OnRobot prezentuje "Eyes" - system wizyjny 2,5D

OnRobot prezentuje "Eyes"…

Zaawansowany system wizyjny 2,5D Eyes oferuje możliwość postrzegania głębi i rozpoznawania części w przypadku większości ramion robotycznych. Eyes zapewnia płynną integrację, jednoobrazową kalibrację, intuicyjne programowanie.

System może być dowolnie montowany zarówno na nadgarstku robota, jak i na zewnątrz, dzięki czemu idealnie nadaje się do niemalże każdego nieustrukturyzowanego zastosowania, które wymaga użycia systemu wizyjnego.

Ramiona robotyczne często mają za zadanie kompletowanie przedmiotów ułożonych w różnych kierunkach lub różnorodnych pod względem rozmiaru i kształtu. W celu zapewnienia spójnego rozmieszczenia, producenci nierzadko dodają osprzęt, podajniki bębnowe i inne elementy, zwiększając koszty i złożoność tego, co ostatecznie staje się sztywnymi aplikacjami, pozbawionymi możliwości łatwej kompletacji różnych przedmiotów lub szybkiego przezbrojenia.

- Duża część naszych klientów nie chce być zmuszona do utrzymywania stałej pozycji wejściowej produktu, który chcą skompletować - mówi prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen. - Użytkownicy chętnie wyeliminowaliby skomplikowane, nieporęczne i drogie podajniki części i osprzęt, ale do tej pory systemy wizyjne były poza ich zasięgiem. Nasz nowy system wizyjny Eyes to zmienia.

onrobot-eyes-01a

W przeciwieństwie do innych systemów wizyjnych dostępnych na rynku, system Eyes potrzebuje tylko jednego obrazu w celu kalibracji i rozpoznawania części, posiada również funkcję automatycznego ustawiania ostrości umożliwiającą pracę na różnych odległościach w ramach tej samej aplikacji.

System Eyes jest idealny do sortowania różnych przedmiotów lub do maszyn CNC obsługujących elementy metalowe, które posiadają określony kształt zewnętrzny, jak również do wielu innych zastosowań typu pick-and-place, gdzie orientacja jest szczególnie istotna. Eyes oferuje również możliwość postrzegania głębi w ramach przystępnej cenowo i łatwej do wdrożenia technologii 2,5D.

- 2,5D szybko zyskuje miano idealnej technologii do zastosowań wizyjnych. W porównaniu do 2D dostarcza nie tylko informacji o długości i szerokości, ale także wysokości danej części, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy obiekty mogą mieć różną wysokość lub gdy muszą być ułożone w stosy - mówi Enrico Krog Iversen.

onrobot-eyes-02-1

System można z łatwością zamontować na nadgarstku robota lub na zewnątrz stanowiska. Można go zintegrować ze wszystkimi czołowymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi dzięki OnRobot One System Solution, jednolitemu interfejsowi mechanicznemu i komunikacyjnemu opartemu na systemie Quick Changer, stanowiącym obecnie integralną część wszystkich produktów OnRobot.

Nowy system wizyjny bezpośrednio łączy się z innymi urządzeniami OnRobot, dzięki czemu jest on niezwykle prosty w obsłudze wraz z jakimkolwiek chwytakiem OnRobot. W podwójnej konfiguracji, wykorzystującej podwójny Quick Changer, punkt centralny (TCP) chwytaka może być automatycznie konfigurowany za pomocą systemu Eyes. Pozwala to wyeliminować wszelkie potencjalne konflikty pomiędzy różnorodnymi pakietami oprogramowania różnych producentów narzędzi. Optymalny sposób montażu uzależniony jest od zastosowania. Niektóre z zalet montażu systemu na zewnątrz stanowiska to eliminacja problemów związanych z kablami biegnącymi wzdłuż robota i możliwość optymalizacji czasu cyklu - Eyes jest w stanie robić zdjęcia i przetwarzać je, podczas gdy robot wykonuje inną operację.

onrobot-eyes-03-1
Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01