One-Stop-Shop dedykowany transformacji cyfrowej

One-Stop-Shop dedykowany transformacji…

Tworząc nowy zespół sprzedażowy systemów cyfrowych – Digital Solutions Sales Team – Grupa Engel łączy działania w zakresie sprzedaży produktów cyfrowych z rozwiązaniami programu inject 4.0. Klienci mają teraz do dyspozycji jeden zcentralizowany punkt kontaktowy dla wszystkich kwestii związanych z cyfryzacją technologii produkcji wtryskowej. 

Program inject 4.0 obejmuje produkty i rozwiązania ze wszystkich trzech dziedzin smart factory: smart machine, smart production i smart service. Należą do nich między innymi inteligentne systemy asystenckie iQ, rozwiązania systemu Shopfloor Management firmy TIG, takie jak MES authentig, a także rozwiązania serwisowe e-connect, takie jak: e-connect.24 i e-connect.monitor. 

- Nasi klienci otrzymują kompleksowe, dostosowane do potrzeb doradztwo w zakresie strategii cyfryzacji i związanych z nią rozwiązań - stwierdza Stefan Engleder, CEO Grupy Engel. - Wszystkie trzy obszary: smart machine, smart service i smart production przenikają się coraz bardziej. Koncentracja wiedzy eksperckiej w jednym zespole sprzedażowym jest zgodna z tym trendem.

Rozbudowana sieć sprzedaży Engel jest do dyspozycji klientów na całym świecie i oferuje zarówno produkty marki Engel, jak i marki TIG. 

hannes-zach-engel
- Wykorzystujemy synergię w celu zwiększenia korzyści dla naszych klientów - mówi Hannes Zach, kierownik działu Digital Solutions Sales

Wykorzystanie potencjału synergii zwiększa korzyści dla klientów

Kierownikiem nowej struktury Digital Solutions Sales jest Hannes Zach, dotychczasowy kierownik działu sprzedaży i marketingu firmy TIG, zatrudniony od roku 2000 w koncernie Engel. - Rozwijając w ten sposób nasze podejście do sprzedaży wyrobów zapewniamy naszym klientom możliwość dalszej prostej i szybkiej komunikacji z naszymi specjalistami. Jesteśmy ogólnoświatowym punktem kompleksowej obsługi cyfrowej transformacji dla branży formowania wtryskowego - stwierdza Hannes Zach. 

TIG jest od roku 2016 członkiem koncernu Engel i będzie w dalszym ciągu prowadzić działalność jako oddzielne przedsiębiorstwo. W dziedzinach rozwoju i serwisu TIG dalej działa niezależnie od firmy Engel. 


Czytaj więcej:

Reportaże

Forum