Opakowania Eco-Shape firmy Nestle

Opakowania Eco-Shape firmy Nestle
Koncern Nestle tuż przed końcem 2009 r. wprowadził na rynek nowy typ butelek PET, w których sprzedaje produkowaną przez siebie wodę.

Nowe opakowanie spod znaku Nestle jest kolejnym krokiem w realizacji polityki koncernu, zmierzającego do jak największego odchudzania swoich butelek.

Nowa półlitrowa butelka PET o nazwie Eco-Shape waży 9,3 grama i jest o 30 proc. lżejsza niż jej poprzedniczki, w których jeszcze do niedawna sprzedawane były takie napoje jak np. Poland Spring Brand, Natural Spring Water, Nestle Pure Life Purified Water.

Zmniejszenie wagi opakowania pozwoli koncernowi Nestle zaoszczędzić rocznie 36,2 mln ton tworzywa. Zmniejszeniu wagi uległa nie tylko butelka, ale i towarzyszące jej elementy. Zamknięcie straciło 1 gram ze swej wagi, a o jedną trzecią zmniejszyła się też dołączona do opakowania etykieta. Nowa butelka jest oczywiście w pełni przeznaczone do recyklingu.

W porównaniu z butelkami używanymi przez Nestle w połowie lat 90. obecne opakowania są już 60 proc. lżejsze. Warto jednak dodać, że na tym plany odchudzania opakowań przez Nestle się nie kończą. Firma zapowiedziała już, że będzie prowadziła dalsze prace nad ograniczeniem zużycia tworzyw zużywanych do produkcji butelek. Kolejne odchudzenie ma liczyć 15 proc. Ponadto przed 2020 r. Nestle ma zamiar wyprodukować butelkę wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu lub surowców odnawialnych. W tej chwili powstają już na świecie projekty opakowaniowe polegające na użyciu pewnej części tego typu surowców wśród wszystkich materiałów, z których tworzone jest dane opakowanie.

Nestle, Eco-Shape